İstanbul’da içki fabrikasında yangın

Güngören'de bulunan alkollü içecek fabrikasında yangın çıktı. Yoğun dumanların yükseldiği fabrikayı söndürme çalışmaları devam ediyor.

Yangın, Güngören’de alkollü içecek fabrikasında meydana geldi. Bahçelievler şehit İbrahim Koparır Caddesi’nde bulunan fabrikadaki yangının tankların sökümü sırasında çıkan  kıvılcımların çatıdaki izolasyon malzemelerine sıçraması sonucu çıktığı belirtiliyor.

Yangına Güngören, Kocasinan, Bağcılar, Şişli, Davutpaşa, Sultangazi, Seyrantepe, Turgutreis ve Başakşehir itfaiyelerinden 23 araç, 68 personelle müdahale ediliyor. Yangın kontrol altına alınırken soğutma çalışmaları devam ediyor. Yangın da ölen ya da yaralanan olmadı.

Yangın ile ilgili Anadolu Efes’ten yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

Mayıs 2017 tarihinden bu yana üretim yapılmayan İstanbul Merter Fabrikamızda, bugün üretim ekipmanlarının söküm işlemleri sırasında teknik bir aksaklık sebebi ile yangın meydana gelmiş ve itfaiyenin 12.45'ten itibaren müdahalesi ile yangın büyük oranda kontrol altına alınmıştır. Görevli personelin hızla tahliyesi sağlanmış olup, herhangi bir yaralanma ve can kaybı bulunmamaktadır.

resim1_7321738
58f85bae2269a21d68839189

Fabrika çevresel ve lojistik etkenler nedeniyle üretime ara vermişti.

DHA

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...