İstanbul’da korku dolu sabah! “06.00’da büyük bir gürültüyle uyandık!”

İstanbul'da etkili olan şiddetli lodos Kağıthane'de 5 katlı bir binanın çatısını uçurdu. Çatıdan kopan parçalar caddeye dökülürken korku dolu anların yaşanmasına nenden oldu. Binada oturanlar büyük bir korku ile uyandıklarını anlatırken o sırada yoldan geçen bir vatandaş ise bir kaç saniyeyle ölümden döndü.

İstanbul’da lodos etkisini gösterdi. Kağıthane Seyrantepe Mahallesi Çelikay Caddesi üzerinde bulunan 5 katlı bir binanın çatısı şiddetli lodos nedeniyle saat 06.00 sıralarında uçtu. Çatıdan kopan moloz parçaları önce yan binanın üzerine ardından cadde üzerine düştü. O sırada yolda araç ve insanların olmaması olası bir faciayı önledi. İhbar üzerine polis ekipleri sevk edildi. Olay yerine gelen polis ekipleri bina sahiplerinden bilgi aldı.

5 katlı binanın çatısı şiddetli lodos nedeniyle uçtu. Foto: DHA

5 katlı binanın çatısı şiddetli lodos nedeniyle uçtu. Foto: DHA

“YATAKTAN FIRLADIK NE OLDU DİYE”

Çatısı hasar gören bina sahibi Ergin Bulut, “Yan binada yeni bir çıkma bir çatı yapılmış. Rüzgar nedeniyle bu yeni yapılan çatıdaki beton parçaları önce bizim çatının üzerine daha sonra yere düşüyor. Allahtan bir can kaybı olmadı, o sırada herhangi biri geçmedi. Biz yataktan fırladık ‘ne oldu?’ diye Burada hem yaya hem de trafik yoğunluğu oluyor. Yetkililere bildirdik bekliyoruz” dedi.

DAHA GEÇ BİR SAATTE OLSA İNSANLAR ÖLEBİLİRDİ

Daire sahiplerinden Recep Bulut da “Sabah 06.00’da büyük bir gürültüyle yataktan uyandık. Çatının üzerindeki beton parçaları bizim çatının üzerine ve yere cadde üzerine düşmüş. Açtım camı baktım yollarda da yıkılmış. Sabah erken saatlerde olduğu için herhangi bir can kaybı olmadı ama biraz daha geç bir saatte olsaydı bir insanlar ölebilirdi. Şu an binamızda hasar var belediye ekiplerine bilgi verdik dedi.

BİR KİŞİ SANİYELERLE KURTULDU

Çatı parçalarının aşağıya düştüğü o güvenlik kamerasına yansıdı. Görüntelerde molozların düşmesinin hemen öncesinde, yoldan bir kişinin geçtiği görülüyor. Şans eseri bu kişi, herhangi bir yara almadan kurtuluyor.

Ağaçlar devrildi, çatılar uçtu! Meteoroloji uyardı, daha da sürecek! İlginizi Çekebilir Ağaçlar devrildi, çatılar uçtu! Meteoroloji uyardı, daha da sürecek!