Sözcü Plus Giriş

İzmir’deki orman yangını nedeniyle oteller boşaltıldı

İzmir'in Menderes ilçesi Özdere bölgesindeki ormanlık alanda elektrik tellerinin sürtünmesi sonucu orman yangını çıktı. Alevlerin tehdit ettiği bölgede bulunan oteller bölgesindeki 5 yıldızlı 2 otelde konaklayan tatilciler çevredeki diğer otellere tahliye edildi.

22:53 -

Menderes ilçesinin turizm cenneti Özdere bölgesinde Cumhuriyet Mahallesi’nde Otelle Bölgesi olarak bilinin yerde, saat 22.15 sıralarında yangın çıktı.

DHA

İKİ OTELDEKİ TATİLCİLER TAHLİYE EDİLDİ

Grand Efe otelinin karşısındaki ormanlık alanda elektrik tellerinin birbirine sürtünmesinden kaynaklandığı belirlenen yangın, rüzgarın da etkisiyle kısa sürede yayıldı. Alevlerin fark edenlerin ihbarı üzerine ekipler sevk edildi. Alevlerin tehdit ettiği 5 yıldızlı 2 otelde konaklayan tatilciler, tedbir amaçlı hızla tahliye edildi. Yerli ve yabancı turistler bölgedeki diğer otellere yerleştirildi. Tedbir amaçlı bazı bölgelerde elektrik kesintisi yaşandı.

İLGİLİ HABERİzmir'de yazlık sitelerin yanında korkutan yangınİzmir'de yazlık sitelerin yanında korkutan yangın

38 ARAZÖZ, 5 DOZER ve 150 KİŞİLİK EKİP İLE MÜDAHALE EDİLDİ

Yangın ihbarı üzerine bölgeye ilk olarak Menderes Belediyesi İtfaiye ekibi gelerek, alevlere müdahale etti. Alevlerin hızla yayılması üzerine İzmir Büyükşehir Belediyesi İtfaiye ekibi ile Orman Bölge Müdürlüğü’ne bağlık ekipler, bölgeye sevk edildi. 38 arazöz, 5 dozer ve aralarında orman işçilerinin de bulunduğu 150 kişilik ekip, yangın söndürme çalışmasına katıldı.

DHA

Ekipler ilk olarak alevlerin tehdit ettiği iki otelin yakınındaki tepelik alandaki yangın ile mücadele etti. Bu bölge kontrol altına alındıktan sonra diğer bölgelerdeki yangın söndürme çalışmalarına devam edildi.

İLGİLİ HABERElazığ'da 700 dönüm ekili ve ormanlık alan kül olduElazığ'da 700 dönüm ekili ve ormanlık alan kül oldu

YANGIN KONTROL ALTINA ALINDI

Menderes ilçesi sınırlarındaki Oteller Bölgesindeki yangın, ekiplerin yoğun mücadelesi sonucu saat 00.30 sıralarında kontrol altına alındı.

DHA

Menderes Kaymakamı Bahri Tiryaki, iki otelde kalan tatilcilerin tahliye edildiğini ve yangında herhangi bir can kaybı gözükmediğini söyledi. Soğutma çalışmalarına devam edildiğini de ifade eden Kaymakam Tiryaki, “Yangının çıkışı hakkında gün ağardıktan sonra gerekli incelemeleri yaptıktan sonra bir değerlendirme yapacağız.” diye konuştu.

Yangın nedeniyle İzmir- Kuşadası yolu bir süre trafiğe kapatıldı.  DHA

Son güncelleme: 15:25 03.07.2019
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more