Kartal Adliyesi önünde silahlı saldırı

Kartal’daki İstanbul Anadolu Adliyesi'nin arkasında bulunan caddeye motosikletle gelen 2 kişi, duruşma bekleyen bir grubun üzerine silahla ateş açtı. Motosikletten üzerine ateş açılan bir kişi yaralanırken, saldırganlardan biri de kaçmaya çalıştıkları esnada ayağından vurularak polis tarafından durduruldu. Olaya ilişkin 2 saldırgan gözaltına alındı.

Kartal'daki Anadolu Adliyesi’nin arka tarafında bulunan Mustafa Kemal Caddesi üzerinde saat 11.30 sıralarında meydana gelen olayda, 4 kişilik bir grup, Anadolu 3. Çocuk Ağır Ceza Mahkemesinde görülen duruşmalarının ardından dışarı çıkarak cadde üzerinde beklemeye başladı.

Siyah motosiklet üzerinde bulunan A.U. isimli sürücü ve arkasında bulunan B.A. isimli şahıs, silahlarını çekerek gruba ateş etti.

FOTO:SÖZCÜ – Bacağından vurularak etkisiz hale getirilen saldırgan, polis aracıyla hastaneye götürüldü.

Kurşunların hedefi olan C.Y. yaralanırken, saldırganlar olay yerinden kaçmaya başladı.

O sırada polis de motosikletle kaçan şahıslara ateş açtı. Motosikletin arkasında oturan B.A. bacağına isabet eden kurşunla yaralanarak yere düştü. Motosikletlilerin ateş açtığı C.Y., ambulansla Kartal Eğitim ve Araştırma Hastanesine kaldırıldı. Motosikletin arkasında bulunan diğer yaralı B.A. da Marmara Eğitim ve Araştırma Hastanesine götürüldü.

A.U. ve B.A. isimli saldırganlar gözaltına alınırken, polisin olayla ilgili çalışması sürüyor.

Batman'da kan davası cinayeti! Polis dahil herkes seyretti.. İşte o anlar... İlginizi Çekebilir Batman'da kan davası cinayeti! Polis dahil herkes seyretti.. İşte o anlar...