Sözcü Plus Giriş

Kılıçdaroğlu’ndan YSK’ya yanıt!

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, YSK'nın kamuoyu ile paylaştığı açıklamaya yanıt verdi. Kılıçdaroğlu, YSK'daki 7 hakim için, "YSK’nın yedi üyesi hakim sıfatları dururken demokrasiyi katletmeye kalkıştılar. Elbette karşılarında duracağız, susmayacağız" dedi.

21:54 -
Kılıçdaroğlu’ndan YSK’ya yanıt!

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, YSK’nın kendisinin adını anarak yaptığı açıklamaya yanıt verdi. Kemal Kılıçdaroğlu, “YSK'nın yedi üyesi hakim sıfatları dururken demokrasiyi katletmeye kalkıştılar. Elbette karşılarında duracağız, susmayacağız. Hakkı, hukuku, adaleti ve vicdanı savunacağız. Onlardan korkmayacağız, yılmayacağız!” dedi.

Kılıçdaroğlu, Twitter’dan yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı;

“Hakkı, hukuku ve adaleti korumakla görevli olan YSK; haksızlığın, hukuksuzluğun, adaletsizliğin, vicdansızlığın adresi oldu. Onlar hakim sıfatlarının arkasına saklanarak demokrasiyi, adaleti, hakkı gasp edemezler.

YSK'nın yedi üyesi hakim sıfatları dururken demokrasiyi katletmeye kalkıştılar. Elbette karşılarında duracağız, susmayacağız. Hakkı, hukuku, adaleti ve vicdanı savunacağız. Onlardan korkmayacağız, yılmayacağız!

Haksızlık karşısında susan dilsiz şeytandır. Şeytanlardan olmayacağız. Demokrasiyi, adaleti, halkı, halkın oyunu, hakkımızı sonuna kadar savunacağız.”

İLGİLİ HABERSon dakika: YSK'dan hakimlerle ilgili flaş açıklamaSon dakika: YSK'dan hakimlerle ilgili flaş açıklama

 

İLGİLİ HABERCHP'li Erkek: Erdoğan'ın da mazbatasını iptal etmek zorundasınızCHP'li Erkek: Erdoğan'ın da mazbatasını iptal etmek zorundasınız
Son güncelleme: 08:37 04.07.2019
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more