Sözcü Plus Giriş

Meteoroloji’nin uyarıları bugün de devam etti! Kar, sağanak, fırtına…

Türkiye'nin özellikle güney kıyılarını etkileyen sağanak yağış ve fırtına için Meteoroloji bugün de uyarılarını sürdürdü. Bugün Bolu, Kastamonu, Kütahya, Afyonkarahisar'ın kuzeyi, Konya'nın güneyi ve Akdeniz'in iç kesimlerinin karla karışık yağmur ve yükseklerinin yer yer kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. İşte hava durumuna dair son tahminler...

10:07 -
Meteoroloji’nin uyarıları bugün de devam etti! Kar, sağanak, fırtına…

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre: Marmara, Ege, Akdeniz, İç Anadolu, Batı Karadeniz, Doğu ve Güneydoğu Anadolu ile Çorum, Gümüşhane ve Bayburt çevrelerinin yağmur ve sağanak, Akdeniz kıyılarının yer yer gök gürültülü sağanak, İç Anadolu’nun doğusu, Doğu Anadolu’nun kuzey ve doğusu ile Bolu, Kastamonu, Kütahya, Afyonkarahisar’ın kuzeyi, Konya’nın güneyi ve Akdeniz’in iç kesimlerinin karla karışık yağmur ve yükseklerinin yer yer kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

KUVVETLİ SAĞANAK UYARILARI SÜRÜYOR

Yağışların; Adana, Mersin, Osmaniye, Kahramanmaraş, Hatay, Gaziantep, Kilis, Adıyaman, Isparta’nın güneyi ve Burdur’un doğusunda kuvvetli (21-50 kg/m2), Antalya çevrelerinde çok kuvvetli ve yer yer şiddetli (51-100 kg/m2) olması bekleniyor. Bu sabah saatlerinde doğu kesimlerde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.

YAĞIŞLAR HAFTA SONU DA SÜRECEK

Hava durumu tahmin haritasına göre yağışlar birçok bölgede hafta sonu da sürecek ve yeni haftayla beraber yurdu terk edecek.

Son güncelleme: 09:15 17.12.2019
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more