Sözcü Plus Giriş

Milli Savunma Bakanlığı’ndan Rusya’daki temaslar hakkında açıklama

Son Dakika... Milli Savunma Bakanlığı (MSB) heyeti, Suriye'de son dönem yaşanan gelişmelerle ilgili görüşmeler yapmak üzere gittiği Rusya'daki çalışmalarını tamamlayarak yurda döndü. Bakanlık, Rusya'da gerçekleştirilen temaslar hakkında bir açıklama yayınladı.

17:17 -
Milli Savunma Bakanlığı’ndan Rusya’daki temaslar hakkında açıklama

Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Suriye'de son dönem yaşanan gelişmelerle ilgili görüşmeler yapmak üzere Rusya Federasyonuna giden Milli Savunma Bakanlığı heyeti çalışmalarını tamamlayarak yurda döndü.

Heyetin Rus muhatapları ile yaptığı görüşmelerde İdlib başta olmak üzere Suriye'deki son gelişmeler Astana ve Soçi'de imzalanan mutabakatlar çerçevesinde değerlendirildi.

Bu kapsamda, her türlü provokasyona rağmen, barış ve istikrarın sağlanması için İdlib'de sürdürülen işbirliğinin önemine ve devamına vurgu yapıldı.

Münbiç ve Fırat'ın doğusundaki durum ile ilgili olarak ise, Türkiye'nin, bölgedeki PKK/YPG ve DEAŞ terör örgütünden kaynaklanan güvenlik kaygılarının giderilmesi konusunda karşılıklı anlayış birliği içinde olunduğu gözlendi.

Bu çerçevede, görüşmelerde, Suriye'nin toprak bütünlüğüne saygı çerçevesinde terörün her türlüsü ile mücadelede karşılıklı işbirliğinin önemi bir kez daha teyit edildi.”

AA

Son güncelleme: android-time 23:55 02.02.2019
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more