Etkisiz hale getirilen terörist sayısı 702’ye ulaştı

Türk Silahlı Kuvvetleri'nin (TSK) Suriye Milli Ordusu (SMO) ile birlikte Fırat Nehri'nin doğusundaki alanların terör örgütlerinden arındırılmasına yönelik başlatılan Barış Pınarı Harekâtı’nın 9’uncu gününde etkisiz hale getirilen PKK/YPG'li terörist sayısı 702'ye ulaştı.MSB yaptığı açıklamada, "Barış Pınarı Harekâtı'nda etkisiz hale getirilen PKK/YPG'li terörist sayısının 702'ye yükseldi" dedi.

Etkisiz hale getirilen terörist sayısı 702’ye ulaştı

Türk Silahlı Kuvvetleri’nin, Türkiye’nin güney sınırında oluşturulmaya çalışılan terör koridorunu yok etmek, bölgeye barış ve huzur getirmek amacıyla 9 Ekim’de başlattığı Barış Pınarı Harekâtı sürüyor. Türkiye’nin uluslararası hukuktan kaynaklanan hakları, Birleşmiş Milletler (BM) Güvenlik Konseyi’nin terörle mücadeleye yönelik kararları ile BM sözleşmesinin 51’inci maddesinde yer alan meşru müdafaa hakkı kapsamında devam eden harekatta etkisiz hale getirilen PKK/YPG’li terörist sayısı 702’ye ulaştı.

MSB: Yaptırım sözleri, NATO ittifak ruhuyla bağdaşmamaktadır İlginizi Çekebilir MSB: Yaptırım sözleri, NATO ittifak ruhuyla bağdaşmamaktadır

Bakanlığın Twitter hesabından yapılan paylaşımda, şunlar kaydedildi:

“9 Ekim 2019 tarihinde Fırat’ın doğusunda başlatılan Barış Pınarı Harekâtı’nda, etkisiz hale getirilen PKK/YPG’li terörist sayısı toplam 702 oldu.”

Bölgeyi teröristlerden temizleyen Mehmetçik, özellikle Tel Abyad ve Rasulayn kırsalındaki faaliyetlerini sürdürüyor. Suriye Milli Ordusu’nun desteğiyle gerçekleştirilen harekatta komandolar, Rasulayn ve çevresinde hayatın normale dönmesi için çalışıyor. Komandolar, bir taraftan meskun mahal operasyonu ve arama tarama faaliyetlerine de devam ediyor. Mehmetçik, teröristlerden arındırılan bölgelerde mayın arama dedektörü ile yol ve kaldırımlarda tarama yaparken, şüpheli görülen cisimleri de etkisiz hale getiriyor.

Son dakika... MSB: Barış Pınarı'nda 653 terörist etkisiz hale getirildi İlginizi Çekebilir Son dakika... MSB: Barış Pınarı'nda 653 terörist etkisiz hale getirildi

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...