Sözcü Plus Giriş

MSB’den ‘Bağdadi’ açıklaması!

Milli Savunma Bakanlığı, IŞİD'li terörist Bağdadi'nin öldürülmesiyle ilgili, "ABD tarafından dün gece İdlib’de düzenlenen operasyon öncesinde askeri makamlar arasında bilgi alışverişi ve koordinasyonda bulunulmuştur" açıklamasında bulundu.

Güncellenme: 11:17, 30/10/2019
MSB’den ‘Bağdadi’ açıklaması!

Bakanlıktan, ABD’nin “DEAŞ elebaşı Ebubekir el-Bağdadi’nin ölü ele geçirildiğini” duyurduğu İdlib’deki operasyona ilişkin yazılı açıklama yapıldı.

İlginizi ÇekebilirRusya, Bağdadi'nin ölü ele geçirildiğinden şüphe ediyor!Rusya, Bağdadi'nin ölü ele geçirildiğinden şüphe ediyor!

Operasyon kapsamında, ABD unsurları ile karşılıklı müdahalenin önlenmesi ve karşılıklı çalışabilirlik ilkeleri doğrultusunda hareket edildiği belirtilen açıklamada, birliklerin ikaz edilip operasyon ve personel emniyetini sağlayacak tedbirlerin zamanında alındığı vurgulandı. Açıklamada, şunlar kaydedildi:

“ABD tarafından dün gece İdlib’de düzenlenen operasyon öncesinde askeri makamlar arasında bilgi alışverişi ve koordinasyonda bulunulmuştur. ABD’nin operasyonu öncesinde ve sırasında, başta DEAŞ olmak üzere PKK/PYD/YPG terör örgütleriyle mücadele çerçevesinde, müttefiklik ve stratejik iş birliği ruhuna uygun davranılmıştır.” AA

Yayınlanma Tarihi:21:57,
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more