Sözcü Plus Giriş

Son depremler listesi: Kandilli ve AFAD verilerine göre en son nerede deprem oldu?

Deprem kuşağı içerisinde yer alan ülkemizin birçok şehrinde her gün çok sayıda deprem meydana gelebiliyor. Geçtiğimiz gün Balıkesir'de 4.3 şiddetindeki depremin ardından kente 70 artçı deprem meydana gelmişti. Bugün de sabaha karşı Akdeniz'de Girit Adası açıklarında 4,9 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Türkiye'de depremin şiddeti ve merkez üssü gibi bilgiler AFAD ile Kandilli tarafından paylaşılıyor. Peki en son nerede deprem oldu?

09:14 -
Son depremler listesi: Kandilli ve AFAD verilerine göre en son nerede deprem oldu?

Deprem, yer sarsıntısı veya zelzele, yer kabuğunda beklenmedik bir anda ortaya çıkan enerji sonucunda meydana gelen sismik dalgalanmalar ve bu dalgaların yeryüzünü sarsması olayıdır. Birçoğunun hissedilmemesine karşın her gün ülkemizde çok sayıda deprem meydana geliyor. Yaşanan depremlerin saatini ve şiddeti AFAD ve Kandilli Rasathanesi resmi internet siteleri üzerinden anlık olarak takip edilebiliyor. İşte son depremler…

SON DEPREMLER

Yaşanan depremlerin saatini ve şiddetini anlık olarak takip etmek mümkün. Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü Bölgesel Deprem- Tsunami İzleme ve Değerlendirme Merkezi(BDTİM) tarafından kaydedilen depremlere aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

DAKİKA DAKİKA SON DEPREMLER İÇİN TIKLAYINIZ

AFAD SON DEPREMLER

Son güncelleme: 09:28 12.12.2019
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more