Sözcü Plus Giriş

Sosyal Güvenlik Kurumu binasında can güvenliği yok

Eskişehir’de Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) lojmanları depreme karşı riskli olduğu gerekçesiyle geçtiğimiz yıllarda boşaltılmıştı. Ancak SGK Eskişehir İl Müdürlüğü Tepebaşı Sosyal Güvenlik Merkezi riskli ve yıkılma tehlikesi bulunan binada hizmet vermeye devam ediyor. Merkezde çalışan yaklaşık 50 memur ile vatandaşlar tedirgin.

Kemal ATLAN / Eskişehir
11:43 -
Sosyal Güvenlik Kurumu binasında can güvenliği yok

Eskişehir'in Tepebaşı ilçesi Uluönder Mahallesi’ndeki SGK lojmanları depreme karşı riskli olduğu gerekçesiyle geçtiğimiz yıllarda boşaltılmıştı. Üst katları deprem riski nedeniyle boşaltılan binanın giriş katları ise hâlâ SGK Eskişehir İl Müdürlüğü Tepebaşı Sosyal Güvenlik Merkezi olarak hizmet vermeye devam ediyor.

FOTO:SÖZCÜ

BLOKLARIN BİR KISMI YIKILDI

Uluönder Mahallesi’ndeki boşaltılan binaların 5 bloğu geçtiğimiz aylarda deprem riski nedeniyle yıkıldı. Yıkılmayan bloklardan 2 tanesi ise Sosyal Güvenlik Merkezi olarak hizmet vermeyi sürdürüyor. Her an yıkılma tehlikesi altında olan binanın kapısından her gün yüzlerce vatandaş giriyor. Binanın bu şekilde ne kadar daha hizmet vermeyi sürdüreceği merak konusu oldu.

MEMURLAR DA VATANDAŞLAR DA TEDİRGİN

Yeni bir hizmet binasının projesi hazır olmasına rağmen çalışmaların başlamadığı öğrenilirken, merkezde çalışan yaklaşık 50 memur da bu durumdan oldukça tedirgin. Merkezde işi olan vatandaşlar da aynı tedirginlikle binaya girerek işlerini halletmeye çalıştıklarını belirtirken yetkililerin yeni bir merkezi acilen yapmasını istediler.

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more