Sözcü seçimin nabzını tutuyor: Beşiktaş

31 Mart yerel seçimlerine sayılı günler kaldı. Partilerin ilçe adaylarını açıklamasıyla beraber örgütlerden itiraz sesleri de yükselmeye başladı. CHP’nin kalesi durumundaki İstanbul Beşiktaş’ta CHP'den Rıza Akpolat, Cumhur İttifakı adına da MHP’den Serkan Toper aday gösterildi. Sozcu.com.tr olarak sokağa indik ve seçmenlerin adayları ne kadar tanıdığını sorduk... Sokağın nabızını tutarken de CHP'lilerin 'protestosu' ile karşılaştık.

Kamera: Kubilay ALTUĞ

31 Mart'ta İstanbul, Beşiktaş'da; AKP, Cumhur İttifakı adına MHP adayı Serkan Toper'i, İYİ Parti ise Millet İttifakı adına CHP adayı Rıza Akpolat’ı destekleyecek. Ancak CHP'li seçmenlerin bir çoğu Rıza Akpolat'a tepkili. “Bahçelievler'de oturan birinin Beşiktaş'a çözüm olması imkansız” diyen seçmenler, “Beşiktaş'ı bilen ve tanıyan bir aday istiyoruz” diyor. Tepkilere rağmen daha önceki seçim sonuçlara bakıldığında Akpolat’ın büyük bir oranla başkanlık koltuğuna oturmasına kesin gözüyle bakılıyor.

2014-besiktasÖNCEKİ SEÇİMLERDE NE OLMUŞTU?

2014 yılında gerçekleştirilen yerel seçimlerde; Üsküdar için AKP’den Zeynel Abidin aday gösterilirken, CHP’den Murat Hazinedar, MHP’den Burhan Akdağ ve Saadet Partisi’nden Murat Kutlu Sezen aday gösterilmişti.CHP adayı Murat Hazinedar, kullanılan oyların yüzde 76’sını alarak yarışı kazanmıştı.

referandum-besiktas2017’deki anayasa değişikliği referandumda ise Beşiktaş'daki sandıklardan; yüzde 17 evet, yüzde 82 ise hayır oyu çıkmıştı.

Sözcü seçimin nabzını tutuyor: Üsküdar İlginizi Çekebilir Sözcü seçimin nabzını tutuyor: Üsküdar