Sözcü Plus Giriş

Sözcü yazarı Özlem Gürses’in acı kaybı 

Gazeteci Yazar Özlem Gürses'in babası Prof. Dr. Ömer Lütfi Gürses’i 76 yaşında hayatını kaybetti. Prof. Gürses, 5 Mayıs Pazar günü Marmara İlahiyat Caminde öğlen namazını takiben kılınacak cenaze namazının ardından Anadolu Kavağı Mezarlığında toprağa verilecek. Sözcü ailesi olarak Ömer Lütfi Gürses’e Allah'tan rahmet acılı ailesine başsağlığı diliyoruz.

12:44 -
Sözcü yazarı Özlem Gürses’in acı kaybı 

Sözcü yazarı Özlem Gürses’in babası Prof. Dr. Ömer Gürses bir süredir tedavi gördüğü Altunizade’deki Acıbadem hastanesinde hayatını kaybetti.

Gürses ailesi

1943 Ankara Atatürk Orman Çiftliği doğumlu Prof. Gürses, Ankara Üniversitesi Ziraat Fakültesi'nde Gıda Mühendisliği bölümünden mezun oldu.

Ardından devlet başarı bursuyla gittiği ABD'de Kaliforniya Üniversitesi'nde yüksek lisans ve doktora çalışmalarını tamamladı.

Prof. Dr. Ömer Gürses hayatını kaybetti

Ankara Üniversitesi'nde uzun yıllar çay ve konserve alanında uzman bir akademisyen olarak görev yapan Prof. Gürses Ziraat Fakültesi Gıda Teknolojileri Kürsü'sünden 2001 yılında emekli oldu.

Ömer Lütfi Gürses'in Gıda İşleme Mühendisliği 1 ve 2 isimli iki ders kitabı, Esin ve İçimden Gelenler isimli iki şiir kitabı bulunmaktadır.

Prof. Gürses’in cenazesi 5 Mayıs Pazar günü Marmara İlahiyat Caminde öğlen namazına müteakip kılınacak cenaze namazından sonra Anadolu Kavağı Mezarlığında toprağa verilecek.

Ömer Lütfi Gürses'in tek çocuğu Özlem Gürses Tatar'dan Uzay isimli tek bir torunu bulunmaktadır.

Prof. Dr. Ömer Gürses

Son güncelleme: 13:56 03.05.2019
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more