Sözleşmeli öğretmenlik mülakat sonuçları belli oluyor! (MEB SONUÇ SORGULAMA)

MEB, 20 bin sözleşmeli öğretmen alımı yapacağı mülakatları tamamladı. Sözleşmeli öğretmenlik mülakat sonuçları bugün açıklanacak. Adaylar sözleşmeli öğretmenlik mülakat sonuçlarına ise 16-18 Ocak tarihlerinde itirazda bulunabilecek. Peki sözleşmeli öğretmenlik mülakat sonuçları saat kaçta açıklanacak? 

Sözleşmeli öğretmenlik mülakat sonuçları belli oluyor! (MEB SONUÇ SORGULAMA)

Sözleşmeli öğretmenlik için gerekli işlemleri gerçekleştirenler için heyecan dorukta. Sözleşmeli öğretmenlik başvurusunda bulunanlar 10-31 Aralık tarihleri arasında mülakata katıldılar. MEB bünyesinde çalışmak isteyen adaylar sözleşmeli öğretmenlik mülakat sınavlarının ardından sonuçlara odaklandı. Sözleşmeli öğretmenlik mülakat sonuçları bugün yani 15 Ocak’ta açıklanacak.

MÜLAKAT SONUÇLARI SAAT KAÇTA AÇIKLANACAK?

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 10-31 Aralık tarih aralığında mülakatları sona eren sözleşmeli öğretmen adayları, mülakat sonuçları bilgisini 15 Ocak tarihinde öğrenebilecek. Sözleşmeli öğretmenlik mülakat sonuçlarının açıklanacağı saat ise MEB tarafından paylaşılmadı. Bu tarihten sonra itirazlar 16-18 Ocak tarihlerinde gerçekleşecek.

SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMENLİK MÜLAKAT SONUÇLARI

HANGİ BÖLÜME KAÇ KONTENJAN AYRILDI?

MEB, en fazla kontenjanı 3 bin 47 ile sınıf öğretmenliğine ayırdı. Din kültürü ve ahlak bilgisi için bin 910, İngilizce için 2 bin 38, ilköğretim matematik öğretmenliği bin 401, rehberlik bin 56, okul öncesi bin 601, özel eğitim bin 2, Türkçe bin 93, fen bilimleri/fen ve teknoloji öğretmenliği için 919 ve beden eğitimi öğretmenliği için de 845 kontenjan ayrıldı.

SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMENLİK TERCİHLERİ NE ZAMAN?

3+1 yıl şeklinde hizmet edecek olan 20 bin sözleşmeli öğretmenin atama tercihleri 28 Ocak – 1 Şubat 2019 tarihleri arasında alınacak. Ataması yapılacak 20 bin öğretmen için branşlara göre dağılım belli oldu. Buna göre en fazla atama 3 bin 47 ile sınıf öğretmenliğinde olacak. Bu branşı 2 bin 38 ile İngilizce ve 1.910 ile din kültürü ve ahlak bilgisi öğretmenliği takip ediyor. Öğretmen atamaları ise 7 Şubat 2019 tarihinde gerçekleşecek.

Okullar ne zaman sömestr tatiline girecek? İlginizi Çekebilir Okullar ne zaman sömestr tatiline girecek?