Sözcü Plus Giriş

Takip edildiğini sanan kadın ortalığı birbirine kattı!

Zonguldak'ta, yolda yürüyen kadın, arkasında yürüyen Y.M. (36) adlı kişiye, kendisini takip ettiğini iddia ederek, tepki gösterdi. Bu sırada yoldan geçen bir kişi, kadının taciz edildiğini sanarak Y.M.'yi darp etti.

19:29 -

Olay, kent merkezindeki Gazipaşa Caddesi’nde meydana geldi. Yolda yürüyen ve ismi öğrenilemeyen kadın, arkasında yürüyen kişiye, “Beni neden takip ediyorsun?” diyerek, tepki gösterdi. Bu sırada yoldan geçen başka biri de kadının taciz edildiğini sanarak, Y.M.’yi darp etti. Burnu kanayan Y.M.’yi öfkeli kişinin elinden çevredekiler güçlükle aldı.

Yakındaki trafik polisleri de olayın daha fazla büyümesini önledi. Y.M., çevresindekilere, kimseyi takip etmediğini, kadına da herhangi bir eylemde bulunmadığını söyledi.

İLGİLİ HABERİstanbul'da 11 ayda 40 kadın öldürüldü, 364 kadının da canı tehlikedeİstanbul'da 11 ayda 40 kadın öldürüldü, 364 kadının da canı tehlikede

ŞİKAYETÇİ OLDU

Olay yerindeki bazı esnaf, kadının psikolojik rahatsızlığının olduğunu ve daha önce de benzer söylemlerde bulunduğunu iddia etti.  Y.M. de kendisine vuran kişi ve kadından şikayetçi olduğunu söyledi. Ambulans beklerken kadının yanına giden Y.M., “Ben sana bir şey mi dedim? Sen diğer taraftan yürüyordun. Ben sana ne yaptım abla?” dedi. Kadın ise arkasını dönerek Y.M.’ye cevap vermedi.

İLGİLİ HABERKadına yönelik şiddete ve çocuk istismarına böyle dikkat çektiKadına yönelik şiddete ve çocuk istismarına böyle dikkat çekti

Zabıta memuru olduğu öğrenilen Y.M., tedavisi için ambulansla Zonguldak Atatürk Devlet Hastanesi´ne kaldırıldı. Kadın ise gelen ekip aracına binmeyi kabul etmedi.

Polis ekibi, bunun üzerine durdurduğu taksiyle kadını polis merkezine götürdü. Olayla ilgili soruşturma başlatıldı. DHA

Son güncelleme: 22:24 16.12.2019
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more