Taksi Şoförü filminde Robert de Niro’nun canlandırdığı karakterin adı nedir?

Eleq ipucu sorusu her gün olduğu gibi bugün de Instagram hesabından yayınlandı. Bugünki ipucu sorusunu film izleyemeyi sevenler kolayca yanıtlayabilecek. Soru dünyaca ünlü oyuncu Robert de Niro'nun bir filminden geliyor. Peki Taksi Şoförü filminde Robert de Niro'nun canlandırdığı karakterin adı nedir? İşte Eleq ipucu sorusunun yanıtı...

Taksi Şoförü filminde Robert de Niro’nun canlandırdığı karakterin adı nedir?

Eleq, son zamanların en popüler canlı ve mobil bilgi yarışmalarından biri. Instagram hesabından Eleq ipucu sorusu yayınlandı: “Haftaya bir sinema sorusuyla başlıyoruz eleqseverler. Bugünkü eleqipucu sorusu Taksi Şoförü filmi ile ilgili. Robert de Niro’nun canlandırdığı, ayna önündeki konuşmasıyla ünlü karakter kimdir, biliyor musunuz?”

15 NİSAN ELEQ İPUCU SORUSU

CEVAP: TRAVİS BİCKLE

ROBERT DE NİRO KİMDİR?

Robert Mario De Niro, Jr. (d. 17 Ağustos 1943, New York), Amerikalı oyuncu. Sanatçı bir ailenin çocuğu olmanın avantajını daha küçük yaşlarda hissetmiştir. Annesi Virginia Admiral, bir ressamdı, babası Robert da şair, ressam ve heykeltıraş. Doğup büydüğü semtte ağırlıklı olan İtalyan komşuları bu içe kapanık çocuğu ‘Bobby Milk’ diye çağırırlardı. Utangaç bir çocuk olduğu doğruydu; zamanının çoğunu kitaplar arasında geçiriyordu. Broadway'de sahnelenen oyunlarla büyüyen De Niro, ilk kulis havasını Oz Büyücüsü rolüyle kokladı. On altı yaşına girince Çehov’un Ayı oyununda rol aldı. Tüm başarılı oyuncular gibi (örneğin Marlon Brando) ünlü tiyatro öğretmeni Stella Adler'den ders aldı.

Gösterime giren ilk filmi 1968 yapımı Greetings idi. Buna rağmen ilk filmi 1963'te tamamlanan, ancak 1969'da gösterime giren The Wedding Party, ilk yönetmeni ise ve Brian De Palma sayılabilir. Ardından Hi, Mom!, Bloody Mama, Jennifer on My Mind, Born to Win ve The Gang That Couldn't Shoot Straight gibi küçük bütçeli filmler geldi. 1973’te De Niro ve yönetmen Martin Scorsese birlikte filmler çevirmek üzere adım attılar. İlk filmleri Mean Streets, sonraki yıllarda gelecek sekiz filmin habercisi oldu. 1976'da Taxi Driver ve 1977'de New York, New Yorkta birlikte çalışan De Niro ve Scorsese, artık ikili olarak anılır olurlar. Ardından Kızgın Boğa / Raging Bull (1980), The King of Comedy (1983), Sıkı Dostlar / Goodfellas (1990), Korku Burnu (1991) ve Casino (1995) gelir. Bir yıldız olmasını sağlayan, şüphesiz muhteşem oyunculuğuyla The Godfather II filmi olmuştur.