Sözcü Plus Giriş

Taksim’de yılbaşı için güvenlik önlemleri alındı!

Yeni yıla Taksim'de girmek isteyen vatandaşların huzur ve güvenliğini sağlamak için Taksim Meydanı ve İstiklal Caddesi'nde güvenlik tedbirleri alındı. Meydan ve caddeye çıkan tüm yollar trafiğe kapatılırken ekipler, vatandaşları ve turistleri üstlerini aradıktan sonra meydana alıyor.

18:26 -

İstanbul Emniyet Müdürlüğünün güvenlik tedbirleri kapsamında, Taksim Meydanı ve İstiklal Caddesi’ne çıkan tüm yollar trafiğe kapatıldı.

Taksim Cumhuriyet Anıtı’nın çevresi ve Gezi Parkı demir bariyerlerle çevrildi.

ÖZEL HAREKAT DA KONUŞLANDIRILDI

Polis, ayrıca, meydana açılan tüm sokaklarda arama noktaları oluşturdu. Ekipler, vatandaşları ve turistleri üstlerini aradıktan sonra meydana alıyor. Taksim Metrosu’ndan meydana geçen kişiler üzerinde de arama yapılıyor.

Özel harekat polisleri de meydan ve cadde boyunca herhangi bir olumsuzluğa karşı konuşlandırıldı.

GBT SORGULAMASI YAPILIYOR

Ekipler, şüpheli görülen kişiler üzerinde GBT sorgulaması gerçekleştiriyor.

Atlı polisler de Taksim Meydanı’nda görev alıyor. Bazı polislere kangal ve akbaş cinsi köpekler de eşlik ediyor.

FOTO: İHA – Taksim Meydanı’nda önlemler kapsamında özel harekat polisi ve jandarma ekipleri drone savarla nöbet tutmaya başladı.

Polis helikopteri zaman zaman Taksim Meydanı ve çevresini havadan kontrol ediyor.

İtfaiye ekipleri de meydan ve çevresinde hazır bekliyor.

ORTAKÖY’DE DE YOĞUN ÖNLEMLER

Beşiktaş Ortaköy’de yapılacak yılbaşı kutlamaları öncesi İstanbul Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı ekipler geniş güvenlik önlemleri alındı.

Yılbaşı kutlamaları için İstanbul’un birçok noktasında süren hazırlıklar devam ederken, İstanbul Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, Ortaköy’de de yoğun güvenlik önlemleri aldı.

2020’ye girmeye saatler kala vatandaşlar yılbaşı kutlamalarının olacağı Ortaköy Meydanı’na akın etmeye başladı. İstanbul Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, tarafından meydan girişine yerleştirilen bariyerlerle geçişler kontrollü bir şekilde sağlanıyor. Ayrıca polisler, vatandaşlara üst araması yapıyor. (AA-DHA)

İLGİLİ HABERSon dakika: Milli Piyango çekiliş sonuçları açıklanıyor! Yılbaşı çekilişi saat kaçta?Son dakika: Milli Piyango çekiliş sonuçları açıklanıyor! Yılbaşı çekilişi saat kaçta?
Son güncelleme: 21:55 31.12.2019
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more