Sözcü Plus Giriş

Taksim’e yürümek isteyenlere müdahale: 127 gözaltı

İstanbul Emniyet Müdürlüğü ekipleri, 1 Mayıs 'Emek ve Dayanışma Günü' nedeniyle Beşiktaş'ta 55, Şişli'de 38, Beyoğlu'nda 29, Kağıthane'de 4 ve Bakırköy'de 1 kişiyi gözaltına aldı.

09:55 -

1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü dolayısıyla Mecidiyeköy’den Taksim’e yürümek isteyen gruba polis izin vermedi. Polisin dağılın uyarısına rağmen yürümek isteyen İnşaat İşçileri Sendikası üyesi 38 kişi gözaltına alındı. Gözaltına alınanlar polis minibüsüne bindirilerek emniyet müdürlüğüne götürüldü.

FOTO:DHA – Mecidiyeköy’de de İnşaat İşçileri Sendikası üyesi 8 kişi gözaltına alındı.

BEŞİKTAŞ’TA 55 GÖZALTI

Barbaros Bulvarı’nın Beşiktaş Meydanı yakınında toplanan ve ellerinde Halkın Kurtuluş Partisi (HKP) flamaları taşıyan gruptakiler, “Yaşasın 1 Mayıs” sloganları attı.  Grubun yürüyüşüne izin vermeyen çevik kuvvet ekipleri, uyarılara rağmen dağılmayan gruptakilere müdahale etti.  Polis, yaklaşık 55 kişiyi gözaltına aldı. Şişli ve Beşiktaş dışında Beyoğlu’nda 29, Kağıthane’de 4 ve Bakırköy’de 1 kişiyi gözaltına aldı.

Bu arada, Kadıköy Belediyesi önünde toplanan DİSK’e bağlı Türkiye Genel Hizmetler İşçileri Sendikası (Genel-İş) üyesi bir grup da davul, zurna eşliğinde halay çektikten sonra midibüslere binerek Bakırköy’de düzenlenen miting alanına gitti.

ELMADAĞ’DA SLOGAN ATAN İKİ KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

Beyoğlu, Divan Kavşağı'nda polis bariyerlerinin önüne gelen biri kadın iki kişi elindeki dövizi açarak slogan atmaya başladı. Çevredeki polisler tarafından müdahale edilen iki kişi plastik kelepçe takılarak gözaltına alındı.

 

İLGİLİ HABERBakırköy'de 1 Mayıs coşkusuBakırköy'de 1 Mayıs coşkusu
Son güncelleme: 16:24 01.05.2019
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more