Sözcü Plus Giriş

Tartışmalara neden olan görüntülerle ilgili Bakan Soylu ve EGM’den açıklama

Bir polis okulunda çekilen 'yemin' görüntüleri tartışmalara neden oldu. Konuyla ilgili Emniyet Genel Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, "Bakanlık makamının tasarruflarıyla gerekli işlemler yapılmış ve idari tedbirler alınmıştır" ifadeleri kullanıldı. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu da sorumlular hakkında gerekli işlemin yapıldığını söyledi.

23:11 -

Sosyal medyada bir polis akademisinde çekilen görüntüler büyük bir tartışma başlattı. Akademi öğrencilerine ‘intikam yemini’ ettirilen görüntülerle ilgili Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM), açıklamada bulundu.

İLGİLİ HABERSosyal medya şimdi de bu videoyla ikiye bölündü... Salıncaktaki adamın yüzü nereye dönük?Sosyal medya şimdi de bu videoyla ikiye bölündü... Salıncaktaki adamın yüzü nereye dönük?

“GEREKLİ İŞLEM YAPILDI”

Görüntülerin iki yıl önce çekildiği belirtilen açıklamada, “Videonun ilk kez 24 Mart 2017 tarihinde sosyal medyada paylaşıldığı ve söz konusu görüntülerin Mart 2017 tarihinde bir polis okulumuzda çekildiği tespit edilmiştir. Konuyla ilgili olarak ilk tespit hitamı Bakanlık Makamının tasarrufları ile gerekli işlemler yapılmış ve idari tedbirler alınmıştır” denildi.

SOYLU’DAN DA AÇIKLAMA GELDİ

Katıldığı bir canlı yayın programında video İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya da soruldu. Soylu, “Bu videodan haberimiz oldu. İki yıl önce de bu video yayınlandı. Video yayınlanır-yayınlanmaz biz hemen reaksiyonumuzu gösterdik ve gereğini yaptık. Belki o yöneticinin de haberi olmamıştır çünkü oradaki yönetimi değiştirdik” dedi.

Son güncelleme: 00:03 30.12.2019
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more