Sözcü Plus Giriş

Tatil biterken havaya dikkat! Aniden değişecek…

Meteoroloji Genel Müdürlüğü hava durumuna dair son tahminlerini yayınladı. Son dakika hava durumu tahminlerine göre Türkiye yeni bir yağışlı hava dalgasının etkisi altına girecek ve birçok şehir sağanak yağışlara teslim olacak. Bayram tatilinin bitmesiyle Türkiye yağmurlu bir haftaya başlayacak.

09:43 -
Tatil biterken havaya dikkat! Aniden değişecek…

Bayram tatili biterken tatilini uzatan vatandaşlar, bugün ve yarın dönüş yoluna düşecek. Son dakika hava durumu tahminleri Meteoroloji tarafından yayınlandı, günlerdir güneşli giden hava yarından itibaren değişecek ve yağmurlu hava dalgası etkili olacak.

TÜM YURDU SAĞANAK SARACAK

Meteoroloji tarafından yayınlanan tahmin haritasına göre yarından itibaren adım adım tüm yurt sağanak yağışların etkisi altına girecek ve hafta ortasına kadar yağışlar sürecek.

BUGÜN HAVA NASIL OLACAK?

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemizin kuzey ve iç kesimlerinin parçalı ve yer yer çok bulutlu, Göller yöresi, İç Anadolu'nun kuzeybatısı, Batı Karadeniz'in iç kesimleri, Orta Karadeniz kıyıları, Doğu Karadeniz ile Afyonkarahisar, Uşak, Denizli, Sivas, Tokat, Kars, Ardahan, Van'ın kuzey ve doğusu, Ağrı ve Iğdır çevreleri ile Erzurum'un kuzey ve doğu kesimlerinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

Son güncelleme: 13:30 19.06.2019
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more