Sözcü Plus Giriş

Tebrik çiçeklerini sattı parayı okula bağışladı

Trabzon'un Yomra İlçesinde belediye başkanı seçilen İYİ Partili Mustafa Bıyık, kendisine gönderilen tebrik çiçeklerini satıp gelirini ilçedeki bir ortaokula bağışladı.

İsmail AKDUMAN
13:51 -
Tebrik çiçeklerini sattı parayı okula bağışladı

31 Mart seçimlerinde Yomra Belediye Başkanlığı koltuğuna oturan İYİ Partili Mustafa Bıyık, kendisine gönderilen tebrik çiçeklerini belediyede koruma altına aldırdı.

2 gün önce de sosyal medya hesabından “Şahsıma gönderilen tebrik çiçeklerinin gelirini Yomra Merkez İlkokulu’ndaki eğitim hizmetlerinde kullanmak üzere satışa sunuyorum. Eğitime katkı verecek olan herkese şimdiden teşekkür ederim. Çiçek gönderen değerli hemşehrilerime tebrikleri ve bu hayra vesile oldukları için şükranlarımı sunarım” diye duyuru yayımladı.

İlçe halkı Başkan Bıyık’ın çağrısına kulak verdi ve 2 günde belediyede bulanan 40 çiçeği satın aldı. Başkan Bıyık, çiçekleri gönderenlere teşekkür ederek, “Şahsına gönderilen 46 çiçeğin 40 tanesinin satışını gerçekleştirdi. 6 tane kaldı. Onlarıda satınca yaklaşık 3 bin TL gibi bir para elde edeceğiz. Bu parayıda ilçemizdeki Yomra Merkez Ortaokulu’na bağışlayacağız” dedi.

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more