Sözcü Plus Giriş

Tekirdağ’da okullar tatil mi? Valilikten Tekirdağ kar tatili açıklaması geldi mi?

Kar yağışı ve soğuk hava Trakya'dan yurda giriş yaptı ve etkisini artırarak devam ediyor. Tekirdağ'da da yaşanan kar yağışı sebebiyle vatandaşlar okullar tatil mi sorusunu sormaya başladı. Tekirdağ'da kar nedeniyle eğitime ara verildi. Malkara İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünden yapılan açıklama geldi...

Güncellenme: 07:26, 04/01/2019
Tekirdağ’da okullar tatil mi? Valilikten Tekirdağ kar tatili açıklaması geldi mi?

Tekirdağ’da şehir merkezinde henüz etkili olmasa da ilçelerde etkili olan kar yağışı hayatı olumsuz etkiliyor. Tekirdağ Valiliği’nden kar tatili açıklaması gelmedi ancak Tekirdağ’ın Malkara ilçesinde Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamayla okullar 1 gün süreyle tatil edildi.

KAR KALINLIĞI ARTIYOR

Malkara Kaymakamlığından yapılan açıklamada, olumsuz hava şartları ve yoğun kar yağışı nedeniyle ilçede eğitime 4 Ocak Cuma ara verildiği belirtildi. Öte yandan kar kalınlığı ilçe merkezinde 10, yüksek kesimlerde ise 20 santimetreye kadar ulaştı. Trafikte zaman zaman aksamaların yaşandığı ilçede, belediye ekipleri kar küreme ve tuzlama çalışmalarını sürdürüyor. Kar yağışının gece boyunca etkili olması bekleniyor.

tekirdag-okullar-tatil

TEKİRDAĞ HAVA DURUMU

Tekirdağ ve Kırklareli’de bugün akşam saatlerinden sonra başlayacak kar yağışının yarın öğle saatlerine kadar kuvvetli ve yer yer yoğun olacağı (15-30 cm.) beklendiğinden meydana gelebilecek buzlanma, don olayı, kuvvetli rüzgar ve tipi sonucu ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli tedbirli olunmalıdır.