Sözcü Plus Giriş

Kılıçdaroğlu’na linç girişimini yeniden yayınlıyoruz çünkü…

CHP lideri Kılıçdaroğlu Ankara'da katıldığı şehit cenazesinde linç edilmek istenmişti. Olayla ilgili yeni görüntüler ve bulgular ortaya çıktıkça saldırının boyutu gün yüzüne çıkıyor. O ibretlik görüntüleri yeniden, yeniden, yeniden yayınlıyoruz ki ibret alınsın. Bundan böyle hangi siyasi görüşte olursa olsun  nedeni ne olursa olsun bu toplum bir daha böyle bir ilkellikle karşılaşmasın... 

09:50 -

Hakkari’de terör örgütü mensuplarınca şehit edilen Sözleşmeli Er Yener Kırıkçı’nın Ankara Çubuk’da 21 Nisan’da yapılan cenaze töreninde olaylar çıktı. Provokasyonlarla büyüyen olaylar sırasında CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu saldırıya uğradı. Saldırıda bir kişi yaşanan arbedede Kılıçdaroğlu'na yumruk atmıştı. Korumaların müdahalesi ile Kılıçdaroğlu alandan çıkarıldı ve öfkeli gruptan uzaklaştırılarak mahallede bulunan bir eve götürüldü.

Güvenlik güçleri, evin çevresinde toplanan kalabalığın dağıtmak için uzun süre mücadele verirken saldırganlar Kılıçdaroğlu'nun bulunduğu evi de taş yağmuruna tuttu. Kalabalıktan “yakın o evi sesleri” yükseldi.

Uzun uğraşlarla evin önüne getirilen bir zırhı bir araçla CHP lideri evden güçlükle çıkarıldı. Aralarında Kılıçdaroğlu’na yumruk atan Osman Sarıgün’ün de olduğu olaya karıştığı tespit edilen 37 kişi sorgulandı ve saldırgan dahil tamamı serbest bırakıldı. Saldırgan Osman Sarıgün serbest kaldıktan sonra evinde tebrikleri kabul etti. Kılıçdaroğlu’na vurduğu elini öpenler onu ‘kahraman’ ilan etti.

Olayı derinlemesine araştıran ve bunu rapor haline getiren CHP, Kılıçdaroğlu’nun, uğradığı saldırının detaylı görüntülerini de savcılığa sunuldu. 6 buçuk dakikalık görüntüde provokasyon açık bir şekilde görüldü.

İzleyenleri dehşete düşüren o görüntülerin üzerinden 10 gün geçti ve saldırı yavaş yavaş toplum hafızasından silinmeye başladı. Şimdi o ibretlik görüntüleri yeniden yayınlıyoruz. Bu görüntü tekrar tekrar izlensin ki bu ülke böyle bir manzarayı bir daha yaşamasın. Kimse provokasyonlara kapılıp sonuçları felakete sebep olacak olaylara karışmasın, kalkışmasın.

İLGİLİ HABERKılıçdaroğlu'na linç girişiminin yeni görüntüleri ortaya çıktıKılıçdaroğlu'na linç girişiminin yeni görüntüleri ortaya çıktı İLGİLİ HABERKemal Kılıçdaroğlu'na saldırı önceden böyle planlanmışKemal Kılıçdaroğlu'na saldırı önceden böyle planlanmış İLGİLİ HABERKılıçdaroğlu'na şehit cenazesinde saldırıKılıçdaroğlu'na şehit cenazesinde saldırı
Son güncelleme: 10:50 01.05.2019
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more