Sözcü Plus Giriş

Tel Abyad’ın batısına SMO bayrağı asıldı

Şanlıurfa'nın Akçakale ilçesinin karşısında yer alan ve dün terör örgütü YPG/PKK unsurlarından temizlenen Tel Abyad'da bir direkte bulunan terör örgütünü simgeleyen bez parçasının yerine Suriye Milli Ordusu (SMO) bayrağı asıldı. Bu anlar Tel Abyad'ın hemen karşısındaki Akçakale ilçesinden de gözlendi.

13:43 -
Tel Abyad’ın batısına SMO bayrağı asıldı

Türk Silahlı Kuvvetlerince (TSK), Suriye Milli Ordusu ile Suriye’nin kuzeyinde terör örgütleri YPG/PKK ve DEAŞ’a karşı yürütülen Barış Pınarı Harekatı devam ediyor.

Harekat kapsamında Tel Abyad ilçe merkezinin YPG/PKK’lı teröristlerden kurtarılmasında görev alan SMO askerleri, kentin batısında bir noktada bulunan uzun bir bayrak direğinde asılı terör örgütü YPG/PKK’yı simgeleyen bez parçasını indirdi. Askerler daha sonra direğe SMO bayrağını çekti.

ŞANLIURFA (AA )

İLGİLİ HABERBarış Pınarı Harekâtı: Suriye ordusu ilerliyor, kamu kurumlarına bayrak çekildiBarış Pınarı Harekâtı: Suriye ordusu ilerliyor, kamu kurumlarına bayrak çekildi İLGİLİ HABERHainler sivillere saldırıyor! Ceylanpınar'a 1 saatte 25 havan mermisi düştüHainler sivillere saldırıyor! Ceylanpınar'a 1 saatte 25 havan mermisi düştü

 

İLGİLİ HABERResulayn ve Tel Abyad'dan sonra Türk askeri Menbiç sınırındaResulayn ve Tel Abyad'dan sonra Türk askeri Menbiç sınırında

 

Son güncelleme: 15:10 14.10.2019
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more