Sözcü Plus Giriş

TEM’de, seyir halindeki otobüs alev alev yandı

Ağustos ayı başında Balıkesir'de yanan ve 5 vatandaşımızın can verdiği facianın ardından otobüs yangını haberleri gelmeye devam ediyor. Manisa ve Mersin'den de yanan otobüslerden sonra bugün de Bolu’dan bir yangın haberi geldi. TEM Otoyolu’nda seyir halinde olan 50 yolunun bulunduğu otobüs alev alev yandı. Yolcuların hızla otobüsten inmesiyle herhangi bir can kaybı yaşanmadı. Kısa süre önce mola yerinden çıkan otobüste hararet problemi yaşandığını ifade eden yolcular "otobüsün yanacağı belliydi" dedi.

09:07 -

Olay, saat 05.45 sıralarında TEM Otoyolu İstanbul istikameti Cankurtaran mevki’inde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, Çorum'dan İstanbul'a seyir halinde olan Sabri Çolak idaresindeki 34 FA 7999 plakalı otobüste, henüz bilinmeyen bir nedenle yangın çıktı. Dumanların otobüsün içine girmesi üzerine sürücü Çolak aracı emniyet şeridinde durdurdu. Otobüste bulunan 50 yolcunun panik halinde araçtan inmesinin ardından otobüs alev alev yandı.

Yanan otobüsten inen yolcular yol kenarında bekledi. Foto: İHA

İhbar üzerine olay yerine Ankara ve Gerede itfaiye ekipleri sevk edildi. Ekiplerin müdahalesiyle alev alev yanan otobüs yarım saatlik çalışmayla söndürüldü. Yangında otobüs tamamen kullanılamaz hale geldi. Yanan otobüste bulunan yolcular, firmaya ait başka bir otobüse bindirilerek İstanbul'a götürüldü.

Otobüsten geriye bu hurda yığını kaldı. Foto: İHA

‘OLAYIN OLACAĞI BELLİYDİ’

Otobüste bulunan üniversite öğrencisi Mustafa Siviş, “Mola için durduğumuz tesisten çıkıldı ve olayın olacağı belliydi. Araçtan duman filan geliyordu. Şoförler kendi aralarında bir şeyler yapmaya çalıştılar fakat işe yaramadı. Ondan sonra duman bastırdı otobüsün içerisini. İndiler aşağıya ve otobüsü tahliye etmeye başladılar. Kimsenin canına bir şey gelmedi” dedi. Otobüsün tesise girmeden önce de hararet yaptığını iddia eden Siviş, “Olayda bariz bir ihmal var. Yolcular inerken otobüs alev almıştı. 5 dakika sonra patlamalar başladı. Otobüs doluydu” ifadelerini kullandı.

Yanan otobüste can kaybı yaşanmadı. Foto: İHA

BOLU (İHA)

İLGİLİ HABERYine otobüs yandı; 40 yolcu son anda kurtarıldıYine otobüs yandı; 40 yolcu son anda kurtarıldı

 

Son güncelleme: 09:40 15.08.2019
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more