Sözcü Plus Giriş

Temizlik yaptığı fuarda şimdi kitabını imzalıyor!

Geçmiş senelerde Kocaeli Kitap Fuarlarında temizlik görevlisi olarak çalışan Nermin Güner, yazdığı “Olur Ya” şiir kitabıyla 11. Kocaeli Kitap Fuarı’nda kitaplarını imzaladı.

Uğur ENÇ / Kocaeli
13:13 -
Temizlik yaptığı fuarda şimdi kitabını imzalıyor!

Kitap fuarının etkisiyle yazarlık yönünde kendini geliştiren 50 yaşındaki Nermin Güner, 11. Kocaeli Kitap Fuarı'nda bu yıl yazar olarak kitabını imzalıyor. Yıllardır şiir türünde denemeler yazan Nermin Güner geçen yılki fuarda temizlik görevlisi olarak çalışırken kitaplara olan ilgiyi görünce şiirlerini kitaplaştırmaya karar verdi. Güner, kendi dünyasından sayfalara döktüğü şiirlerini Kocaeli Büyükşehir Belediyesi'nin “Yazarlık Okulu” eğitimleriyle pekiştirerek “Olur Ya” isimli ilk kitabını yazdı.

KİTAP ÇIKARMAYA KARAR VERDİ

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Ana Hizmet Binasında 6 yıldır oda hizmetlisi olarak görev yapan Nermin Güner, kitap yazmaya geçen yıl düzenlenen Kocaeli Kitap Fuarı'nda temizlik görevlisi olarak çalıştığında karar verdi. Mütevazi ve bir o kadar da naif kişiliğiyle okuyucularını karşılayan Güner, okuyucularıyla şiir kitabı “Olur Ya” üzerine keyifli sohbetler yapıyor. Şiir yazmaya devam eden Nermin hanım, kendini daha da geliştirerek farklı türlerde yazmaya devam etmeyi hedefliyor.

HAYALİM GERÇEK OLDU

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi'nde Genel Sekreter Yardımcısı Alaaddin Algaç'ın makamında oda hizmetlisi olarak görev yaptığını belirten Nermin Güner “Kitap yazma serüvenim geçen sene Uluslararası Fuar Merkezi'nde Kitap Fuarı günlerinde çalıştığımda başladı. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal Hizmetler Dairesi tarafından düzenlenen Yazarlık Okulu'na gittim. Zaten kitap ilgimi çekiyordu. Kocaeli Kitap Fuarı'na ‘bir gün beni de ağırlayacaksın' dedim. Sonunda hayalim gerçek oldu” şeklinde konuştu.

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more