Sözcü Plus Giriş

THY, yaralanan yolcular hakkında açıklama yaptı

Türk Hava Yolları’nın 9 Mart tarihli TK01 sefer sayılı İstanbul (IST)-New York (JFK) uçağı, New York John F. Kennedy Havalimanına inişi sırasında türbülansa girmesinin ardından 28 yolcu ve iki kabin memuru yaralanmıştı. Hastaneye kaldırılan yolcular hakkında THY’den açıklama geldi.

10:42 -
THY, yaralanan yolcular hakkında açıklama yaptı

Türk Hava Yolları tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Türk Hava Yolları'nın 9 Mart tarihli TK01 sefer sayılı İstanbul (IST) – New York (JFK) uçağı, New York meydana inişinden 40 dakika önce öngörülemeyen ve şiddetli bir türbülansa girdi.

İstanbul'dan 326 yolcu ve 18 kişilik uçuş ekibi ile hareket eden Boeing 777 tipi uçak yaşanan türbülans sonrası Pazar gecesi Türkiye saati ile 02.30 sularında New York John F. Kennedy Havalimanına inişini güvenli şekilde gerçekleştirdi.

Bir yolcu ve bir kabin memuru tedbir amaçlı hastanede

Uçakta bulunan 28 yolcu ve 2 kabin personeli, türbülansın etkisiyle oluşan hafif yaralanmalar nedeniyle hastaneye sevk edildi. Sağlık kontrolleri yapılan 28 yolcudan, ilk kontrollerde 18'i daha sonra ise 9'u tedavilerinin ardından taburcu edildi. Şu an 1 yolcu ve 1 kabin memurunun tedbir amaçlı sağlık gözetimleri sürmektedir.

Uçuş ve yolcu güvenliğini her zaman ön planda tutan Türk Hava Yolları, yaşanan olay nedeniyle büyük üzüntü duymakta ve tüm gereklilikleri yerine getirmek için durumu yakından takip etmektedir.”

İHA

Son güncelleme: 11:02 11.03.2019
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more