Sözcü Plus Giriş

TOKİ Hoşdere kura çekilişi sonuçları: İşte TOKİ Hoşdere kura sonucu isim isim kazananlar…

TOKİ Hoşdere konut kura çekilişi canlı yayında gerçekleşti. TOKİ çekiliş sonuçları resmi internet sitesinden TC. kimlik numarası ile sorgulanabilecek. Günün erken saatlerinde başlayan çekilişler ile Ayazma ve Hoşdere konutları sahipleri belli oldu. Belirlenen tarihlerde yapılan kuralar neticesinde hak sahibi olamayanlara yatırdıkları başvuru bedeli geri iade ediliyor. İadeler kura çekiliş tarihinden itibaren 2 (iki) iş günü sonrasında T.Halk Bankası yetkili şubelerinden geri alabilecektir. İşte TOKİ kura çekilişi sonuçları...

12:40 -
TOKİ Hoşdere kura çekilişi sonuçları: İşte TOKİ Hoşdere kura sonucu isim isim kazananlar…

TOKİ'den düşük taksitli konut almak isteyen vatandaşların beklediği Hoşdere kura çekilişi sona erdi. Geçtiğimiz haftadan bu yana devam eden kuralar ile Başakşehir, Kayaşehir, Tuzla ve Esenyurt ilçelerinde yapılan konutların sahipleri belli oldu. TOKİ Hoşdere kura sonuçları merak eden vatandaşlar için haberimizin içerisinde canlı yayın tekrar bağlantısı yer alıyor.

TOKİ KURA SONUÇLARI CANLI YAYINI TEKRAR İZLE

TOKİ KURA ÇEKİLİŞ SONUÇLARI SORGULAMA EKRANI

TOKİ TUZLA KURA ÇEKİMİ TAMAMLANDI

Ümraniye’deki İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Haldun Alagaş Spor Kompleksinde, Bakırköy 5. noterliği denetiminde gerçekleştirilen çekiliş, TOKİ’nin kurumsal sosyal medya hesaplarından canlı yayınlandı.

Projeye 102 bin 826 geçerli başvuru gerçekleşirken, 500 konutun 250’si “2+1”, 250’si ise “3+1” nitelikte satışa sunuldu. Her iki konut tipinin 25’i şehit aileleri ve gazilere, 13’ü engellilere, 63’ü emeklilere, 149’u da normal vatandaşlara ayrıldı.

Bu kapsamda, projeye 223 şehit yakını ve gazi, 5 bin 561 engelli, 17 bin 151 emekli ile 79 bin 891 normal başvuru yapıldı. Başvuruların bin 424’ü ise geçersiz sayıldı.

Kura çekiminde adı okunan vatandaşlar mutluluklarını yakınlarıyla paylaşarak, büyük sevinç yaşadı.

Emekli kategorisinde 2+1 tipi konutun hak sahibi olan 69 yaşındaki Sallı Baylan, gazetecilere yaptığı açıklamada, çok mutlu olduğunu vurguladı. Baylan, “Allah’ım herkesi mutlu etsin inşallah. Çok sevindim, çok şükür.” diye konuştu.

Evli ve 2 çocuk babası Üzeyir Dikbudak ise, “Şoför olarak çalışıyorum. Çok sevinçliyim. Allah razı olsun, teşekkür ederim. Aileme daha telefon açmadım. Sürpriz olsun. Umarım hak eden herkese çıkar.” ifadelerini kullandı.

Hak sahibi 68 yaşındaki Güzel Yolcu da, “30 yıldır İstanbul’da yaşıyorum. Daha önce hiç evim olmadı. Çok duygulandım, çok mutlu oldum, çok sevindim. Allah cümlesine de nasip etsin. Kirada yaşıyordum. Evdekilere haber verdim. Sevindiler, hayırlı olsun dediler.” şeklinde konuştu.

TOKİ'DE KONUT KAZANAMAYAN ÜCRET İADESİNİ NE ZAMAN ALACAK?

Belirlenen tarihlerde yapılan kuralar neticesinde hak sahibi olamayanlara yatırdıkları başvuru bedeli geri iade ediliyor. Kurada, asil ve yedek olarak hak sahibi olamayanlar başvuru bedellerini, kura çekiliş tarihinden itibaren 2 (iki) iş günü sonrasında T.Halk Bankası yetkili şubelerinden geri alabilecektir.

İLGİLİ HABERTOKİ kura çekiliş sonuçları: Ayazma konutları sahibi buldu!TOKİ kura çekiliş sonuçları: Ayazma konutları sahibi buldu!

50 BİN KONUT KURALARI MAYISTA BAŞLADI

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın koordinasyonunda Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından Türkiye’nin 67 ilinde 140 projeyle hayata geçirilen 50 bin yeni sosyal konutun kuraları 6 Mayıs Pazartesi günü başladı.

Yatay mimari anlayışıyla 2+1 ve 3+1 nitelikte inşa edilecek 50 bin yeni sosyal konut için 06 Mart -19 Nisan 2019 tarihleri arasında talepler toplandı.

50 bin Yeni Sosyal Konut Projesine 636 bin 949 kişi başvurdu. İlk olarak 80 proje için belirlenen takvimde hak sahipliği belirleme kuraları 06 Mayıs Pazartesi günü Ankara’dan başlayacak. Ayrıca 50 projede zaten konut almaya hak kazanan vatandaşlar için belirlenecek kura takvimi ile yaşayacakları daireler belirlenecek. İlk kura Ankara Kuzeykent projesinde 809 konut için yapıldı.

TOKİ tarafından her ilde ayrı ayrı kura çekilişi gerçekleştirecek. Bütün konutların kura tarihlerine TOKİ'nin resmi internet sitesi üzerinden ulaşılabilecek.

Ayrıca, kura sonrası hak sahibi olamayan vatandaşların yatırdığı başvuru bedelleri iade edilecek.

TOKİ KURALARI BAŞKA İLLERDE DEVAM EDECEK

Afyon merkez projesinde 3 Temmuz, Eskişehir Tepebaşı ve Odunpazarı projelerinde 4 Temmuz, Isparta merkez projesinde 8 Temmuz, Antalya Manavgat projesinde 10 Temmuz, Muğla Fethiye projesinde 10 Temmuz, İzmir Selçuk ve Ödemiş projelerinde 12 Temmuz, İzmir Aliağa projesinde 18 Temmuz, Manisa Yunusemre projesinde 19 Temmuz ve Bartın merkez projesinde 5 Ağustos tarihlerinde kura yapılacak.

Son güncelleme: 16:31 02.07.2019
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more