Sözcü Plus Giriş

Erdoğan: İsteseler de istemeseler de Kanal İstanbul’u yapacağız

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kanal İstanbul projesiyle ilgili olarak değerlendirmelerde bulundu."İstemeseler de Kanal İstanbul’u yapacağız" diyen Erdoğan,"Bunu yapmanın da iki yolu var ya milli bütçe ile yapacağız ya da milli imkanlarımızla bu projeyi gerçekleştireceğiz" ifadelerini kullandı.

14:30 -

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Saray’da TÜBİTAK ve TÜBA Bilim Ödülleri’nde konuştu.

Erdoğan’ın konuşmasından satır başları:

*Bilim insanlarının teşvik edilmesini sağlayacak çalışmalar yapmamız gerekiyor. Emin adımlarla 2023 hedefine yürüyoruz.

*Bilim insanlarının teşvik edilmesini sağlayacak çalışmalar yapmamız gerekiyor.

*TÜBİTAK 56 yıldır bilim ve teknolojinin izinde ülkemizin kalkınması için adımlar atıyor.

*Mesele 2020 yılında bilim insanlarımıza sadece 150 milyon lira destek sağlanırken bu sene verdiğimiz destek 1,8 milyar liraya ulaştı.

*Bu desteklerle 207 üniversite 1.572 araştırma geliştirme ve tasarım merkezi ile 85 teknoparkta faaliyet gösteren araştırmacıların da yanında olduk.

*Adeta sıfırdan kurduğumuz altyapı sayesinde araştırma geliştirme harcamalarının milli gelirimizde payı ilk defa yüzde 1’i aştı.

*Milletimiz de Türkiye’nin otomobiline tüm kalbiyle sahip çıkmıştır.

*Başta şahsım olmak üzere de siparişleri almaya başladık. Devrim otomobilinin önünü kestiler ama inşallah devrin otomobilinin önünü kesemeyecekler.

*Artık yeni teknolojilerin sadece pazarı olmakla kalmayacağız, bu teknolojileri üreten, tüm dünyaya yayan ve kendi koyduğu standartları kabul ettiren bir ülke haline gelmekte kararlıyız.

*Milletimiz, Türkiye’nin otomobiline tüm kalbiyle sahip çıkmıştır, siparişleri almaya başladık.

KANAL İSTANBUL 

*İstemeseler de Kanal İstanbul'u yapacağız. Dünyada 50'yi aşkın bu şekilde kanal var tüm bu kanallar bir ihtiyaca göre yapılıyor.

*Biz burada Kanal İstanbul'u yaparken 2 tane de modern şehir kuracağız. Bunu yapmanın da iki yolu var ya milli bütçe ile yapacağız ya da milli imkanlarımızla bu projeyi gerçekleştireceğiz.

Son güncelleme: 15:40 30.12.2019
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more