Sözcü Plus Giriş

Tuzla Organize Sanayi Bölgesi’nde yangın kontrol altında

Tuzla Organize Sanayi Bölgesi'nde bölgesindeki bir imalathanede yangın çıktı. Yangın itfaiye ekiplerinin müdahalesiyle birlikte devam ederken, kimyasal ürünlerin olduğu fabrikadan çıkan dumanın doğaya ve insan sağlığına zarar verip vermeyeceği merak ediliyor.

12:21 -

Orhanlı Deri Organize Sanayi Bölgesi Deri Yan Sanayi Sitesindeki bir kimyasal ürünler fabrikasında henüz belirlenemeyen nedenle yangın çıktı. Yangına müdahale, çevre ilçelerden gelen itfaiye ekiplerinin desteğiyle sürüyor.

İtfaiye Daire Başkanı yaptığı açıklamada zaman zaman yaşanan patlamalardan ötürü bölgedeki yolların kapandığını ve yangının kontrollü olarak devam ettiğini belirtti.

Alınan bilgiye göre, Orhanlı Deri Organize Sanayi Bölgesi Deri Yan Sanayi Sitesinde faaliyet gösteren Ema Kimya Sistemleri-Huntsmann’a ait fabrikada henüz belirlenemeyen nedenle yangın çıktı.

Yangın nedeniyle olay yerine Tuzla ve çevre ilçelerden çok sayıda itfaiye ekipleri sevk edildi.
Zaman zaman patlamaların da yaşandığı yangının sıçraması nedeniyle alev alan itfaiye aracındaki yangın da ekiplerin müdahalesiyle söndürüldü. Geniş bir alan üzerine kurulu fabrikadaki yangına müdahale eden ekiplerin çalışmaları sürüyor.

ÇEVREYE ETKİSİ NE OLACAK

Yangında uzun bir yanma sürecinden sonra havaya karışan gazların etkisi tartışma konusu oldu. Uzmanlar ortaya çıkan gazların zehirli olup olmadığı konusunda bir açıklama yapmazken İstanbullu  konuyla ilgili yetkililerden bir açıklama bekliyor.

Yangın Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan da böyle görüntülendi.

Son güncelleme: 14:21 18.09.2019
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more