Sözcü Plus Giriş

TV haberlerinden etkilenip galeyana geldim, vurdum

TIR şoförü Osman Sarıgün, verdiği ifadede “Önce yuh diye bağırdım, yanımdakiler de bağırdı. PKK destekçisi olduğuna dair haberler aklıma geldi, CHP liderini karşımda görünce yumruk attım” dedi.

Asuman ARANCA
13:34 -
TV haberlerinden etkilenip galeyana geldim, vurdum

Şehit cenazesinde CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na yumruk attıktan sonra kaçıp ortadan kaybolan Osman Sarıgün (60), Çubuk'a yaklaşık 190 kilometre uzaklıkta Eskişehir'in Sivrihisar İlçesi'nde yakalandı. Sarıgün, Çubuk Jandarma Komutanlığı'ndaki işlemlerinin tamamlanmasının ardından Çubuk Adliyesi'ne gönderildi.

SERBEST BIRAKILDILAR

Sarıgün'ün sorgusu sürerken, gözaltındaki diğer 9 kişiden 3'ü serbest bırakıldı, biri ise adli kontrol şartıyla mahkemeye sevk edildi. Diğer 4 kişi de sorgularının ardından gece geç saatlerde adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. Sarıgün'ün, jandarmadaki ilk ifadesinde, kalabalık arasında galeyana gelerek, Kılıçdaroğlu'na yumruk attığını söylediği belirtildi.

SÖZCÜ, o ifadeye ulaştı:

TIR ŞOFÖRÜYÜM:

Akkuzulu'da ikamet ediyorum. TIR şoförüyüm. Şehit Yener Kırıkçı ile bir akrabalığım yoktur.

YUH DİYE BAĞIRDIM:

Cep telefonum ile cenaze ve kalabalıkla ilgili video çektim. Çekim yaparken top arabasının arkasında Kemal Kılıçdaroğlu'nu fark edince video çekmeyi bıraktım. Daha
öncesinde TV'den izlediğim bir haberde,Kılıçdaroğlu'nun “PKK/PYD terör örgütü değildir” şeklindeki verdiği demeç aklıma gelince Kılıçdaroğlu'na doğru ‘Yuh' diye yüksek sesle bağırmaya başladım. Yanımdakiler de bağırmaya başladı.

ADAM SANA VURUYOR:

Sonrasında Kılıçdaroğlu'nun peşinden gitmek için top arabasına yaklaştık. Arkamızdan kalabalık bir grup geldi ve ben burada sıkıştım. Bu sırada sıkıştığım yerin yan kısmında bir koridor açıldı ve uzun boylu yapılı iki kişi beni omzumdan itekleyip ‘Çekil' dedi. O esnada arkamdan bir ses duydum. ‘Adam sana vuruyor, sen ne duruyorsun' diye seslendi. Kimin söylediğini göremedim. Yapılan protestolar, Kılıçdaroğlu'na yönelik yuhalamalar ve PKK destekçisi olduğuna dair söylemler beni etkiledi. Kılıçdaroğlu'nu karşımda görünce sinirlerime
hakim olamayarak sadece bir kez yumruk attım. Sonra kalabalık beni uzaklaştırdı.

ÇOK PİŞMANIM:

Olaydan sonra şehidin mezarına gittim. Eve gittim. Televizyonda kendi görüntülerimi izleyince yakalanma korkusuyla TIR şoförü oğlum Emrullah'la Antalya'ya doğru yola çıktım.
Cep telefonumu ulaşılmamak için kapattım. Sivrihisar'a vardığımızda jandarma oğlumu aradı. Teslim olmaya ikna oldum.

AKP ÜYESİ ÇIKAN SALDIRGAN SARIGÜN İHRAÇ EDİLECEK

Antalya'ya kaçarken yakalanan Osman Sarıgün, AKP üyesi çıktı. AKP Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Sarıgün'ün, partilerinin üyesi olduğunu, kesin ihraç talebiyle tedbirli olarak
İl Disiplin Kurulu'na sevk edildiğini açıkladı.

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more