Üç yaşındaki kızını vuran baba serbest bırakıldı

İstanbul'da 3 yaşındaki bir kız çocuğunun ateşli silahla yaralanması üzerine babası gözaltına alındı. İlk ifadesinde kızının sokakta yürüdükleri sırada nereden geldiği belli olmayan bir kurşunla vurulduğunu öne süren baba, daha sonra ruhsatsız silahını kurcalarken kızını kazayla vurduğunu itiraf etti. Kızını vuran baba gerçeğin ortaya çıkmasının ardından savcılık talimatıyla serbest bırakıldı.

Üç yaşındaki kızını vuran baba serbest bırakıldı

İlginç olay dün saat 12.30 sıralarında Avcılar’daki Yeşilkent Mahallesi G-738’inci Sokak’ta meydana geldi.

BABA İLK İFADESİNDE ‘DÜĞÜN KONVOYUNDAN ATEŞLENDİ’ DEDİ

Yakınları, 3 yaşındaki E.B.K, annesinin kucağında balkona çıkarken sokaktan geçen düğün konvoyunda bulunanların havaya ateş açtığını öne sürdü. Küçük kızın nereden geldiği belli olmayan kurşunun karnına isabet etmesi sonucu ağır yaralandığı ileri sürüldü. Esenyurt’ta bulunan bir özel hastaneye götürülen ve burada ilk müdahalesi yapılan çocuk, Çapa’daki İstanbul Tıp Fakültesi Hastanesi’ne kaldırıldı.

Fotoğraf: DHA

POLİS İNANDIRICI BULMADI

Olayı aydınlatmak amacıyla Esenyurt Asayiş Büro Amirliği görevlileri, Avcılar Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Amirliği ile birlikte soruşturma başlattı. Ekipler, baba Fethi Koca ile telefon ile görüştü. Koca, kızı ile sokakta yürüdükleri sırada vurulduğunu, kimin nereden ateş etmediğini söyledi. Çelişkili ifadeler üzerine polis hastane ve olay yeri olduğu öne sürülen Geçici 738’inci Sokak’ta inceleme yaptı. Yapılan tüm araştırmalarda sokak içerisinde ve bina içerisinde yapılan kontrolde olaya ait herhangi bir iz bulunamadı. Sokak içinde bulunan iki işyerine ait sokağı gören kameralardaki kayıtlar tek tek incelendi. Ancak, yine olaya ilişkin herhangi bır görüntü tespit edilemedi.

Fotoğraf: DHA

BABA İFADE DEĞİŞTİRİP İTİRAF ETTİ

İddialardaki çelişkilerin ortaya çıkması üzerine baba Fethi Koca, Avcılar Emniyet Müdürlüğü Asayiş Bürosu’na getirilerek sorguya alındı. Baba Koca, sorgusunda tehdit edildiği için ruhsatsız tabanca temin ettiğini, bunu evinde kurcalarken kaza ile kızını vurduğunu itiraf etti. Sevk edilen ekip suç aleti silahı almak üzere gönderildi. Ekipleri gören şüphelinin kardeşi Bayram K., suç aleti tabanca ve MKE yapımı  ‘9P’ ibareli kovanı rızası ile görevlilere teslim etti.

Soruşturmayı sürdüren savcının talimatı ile ifadesi alınan Esenyurt’ta işyeri bulunan Fethi K.’nın çeşitli sorunları bulunduğu bu nedenle ruhsatsız tabanca aldığını söylediği belirtildi. Polise kızını vurduğu için acı içerisinde olduğunu söyleyen baba, savcının talimatı ile gece geç saatlerde serbest bırakıldı. Soruşturmaya devam ediliyor. (DHA)

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...