Sözcü Plus Giriş

Uğur Dündar’dan Binali Yıldırım’a yanıt: Bu durumda kullanma niyeti ortaya çıkıyor

CHP'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ekrem İmamoğlu ile rakibi AKP'li Binali Yıldırım'ın ortak program moderatörlüğünü kabul etmeyen gazeteci Uğur Dündar, sosyal medya hesabı üzerinden Yıldırım'ın, "Uğur Dündar'ı açıkça taraf olduğu için seçtim" ifadesine yanıt verdi. Bu sözlerin Yıldırım'ın durumu kullanma niyetini ortaya çıkardığını söyleyen Dündar, "Teklifi reddetmedeki haklılığım anlaşılıyor" dedi.

09:42 -
Uğur Dündar’dan Binali Yıldırım’a yanıt: Bu durumda kullanma niyeti ortaya çıkıyor

Cumhur İttifakı’nın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Binali Yıldırım, Uğur Dündar’ın moderatörlük teklifini kabul etmeyişine ilişkin “İki sebepten dolayı Uğur Dündar’ı teklif ettim. ‘Yandaş televizyonda yaparlar kendileri çalıp kendileri oynarlar’ derlerdi. Burada bir şaşırtma yapmak istedim. Açık taraf olan biri. Benim için hiç mahzuru yok. Yeter ki bahaneleri kalmasın. Niye vazgeçtiğini anlayabilmiş değiliz” demişti.

Uğur Dündar, sosyal medya hesabından Yıldırım’ın sözlerine şöyle tepki gösterdi:

“Sn.Binali Yıldırım’ın teveccühüne teşekkür ederim.Ancak ‘Uğur Dündar’ı açıkça taraf olduğu için seçtim’ demek yerine ‘Muhalif ama dürüst ve bağımsız’ olduğu için önerdim demesini tercih ederdim. Bu durumda kullanma niyeti ortaya çıkıyor ve reddetmedeki haklılığım anlaşılıyor”

Son güncelleme: 12:12 13.06.2019
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more