Sözcü Plus Giriş

Ukrayna canisinin temas kurduğu herkes araştırılıyor

Ukrayna’da iki Türk kızın öldürülmesine ilişkin tutuklanan Hüsnü Can Ç. hakkında yürütülen soruşturma kapsamında, olaya ilişkin ifade ve toplanan delillerin Türkiye’ye gönderilmesi için girişimde bulunuldu.Öte yandan şüpheli Hüsnü Can Ç.’nin, Ukrayna’da ve Türkiye’ye giriş yaptıktan sonra temasta bulunduğu herkesin de araştırıldığı belirtildi.

Sevgim Begüm YAVUZ
Güncellenme: 15:53, 08/01/2019
Ukrayna canisinin temas kurduğu herkes araştırılıyor

Ukrayna'nın Harkov kentinde üniversite öğrencileri 20 yaşındaki Buket Yıldız ve 22 yaşındaki Zeynep Hüsünbey'i kaldıkları evde öldürdüğü gerekçesiyle Pendik'te babasının mezarı başında yakalanarak, “canavarca hisle kasten öldürme” suçundan tutuklanan Hüsnü Can Ç. hakkında yürütülen soruşturmada yeni bir gelişme yaşandı.

HERKES ARAŞTIRILIYOR

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma kapsamında, eylemin her yönüyle ortaya çıkarılması için şüpheli Hüsnü Can Ç.'nin, Ukrayna'da ve Türkiye'ye giriş yaptıktan sonra temasta bulunduğu kişilerin araştırıldığı belirtildi.

Ukrayna'da Tıp Fakültesi'nde okuyan 20 yaşındaki Buket Yıldız ve Zeynep Hüsünbeyi vahşice öldürülmüştü.

Ukrayna'da Tıp Fakültesi'nde okuyan 20 yaşındaki Buket Yıldız ve Zeynep Hüsünbeyi vahşice öldürülmüştü.

İFADE VE DELİLLER İSTENECEK

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından, Ukrayna adli makamlarından uluslararası istinabe yoluyla, toplanan tüm delil ve belgeler ile olaya ilişkin alına ifadelerin gönderilmesi için girişim başlatıldığı öğrenildi.

KIZLARIN AİLELERİNİN BEYANLARI ALINACAK

Genç kızların ailelerinin beyanlarının alınması için ilgili başsavcılıklara talimat yazıldığı öğrenilirken, ailelere kızlarının daha önce şüpheli Hüsnü Can Ç.'den şikayetçi olup olmadığı ve rahatsız edilip edilmediğinin sorulacağı bilgisine ulaşıldı.