Sözcü Plus Giriş

Uludağ’da kaybolan dağcıları arama çalışması sürüyor!

Uludağ'da zirveye doğru yürüyüşe çıktıktan sonra kaybolan iki arkadaş için başlatılan arama çalışmalarına devam ediliyor.

18:18 -
Uludağ’da kaybolan dağcıları arama çalışması sürüyor!

Bursa Valiliğinden yapılan açıklamada, kayıp iki dağcı için karadan ve havadan arama faaliyetlerinin sürdürüldüğü belirtilerek, “Çalışmalara, bir Jandarma İnsanlı Keşif Uçağı, 2 helikopter, 75 JÖH timi, 16 JAK personeli, 20 AFAD personeli ve 157 sivil arama kurtarma ekibi olmak üzere toplam 268 kurtarma personeli katılmaktadır.” ifadesi kullanıldı.

İLGİLİ HABERUludağ'da kayıp iki dağcının sığınabileceği mağarada kazı çalışması başlatıldıUludağ'da kayıp iki dağcının sığınabileceği mağarada kazı çalışması başlatıldı

ÇALIŞMALAR KESİNTİSİZ SÜRÜYOR

Açıklamada, hava koşullarının imkan vermediği veya kar kalınlığının çok olduğu bölgelere ekiplerin helikopterlerle sevk edilerek çalışmaların kesintisiz sürdürüldüğü kaydedildi.

1 Aralık’ta İstanbul’dan Bursa’ya gelen ve araçlarını Uludağ Jandarma Karakolu’nun yanına park ettikten sonra zirve istikametine yürümeye başlayan Mert Alparslan (31) ve arkadaşı Efe Sarp (37), bir süre sonra sisin bastırması nedeniyle kaybolmuş, ihbar üzerine arama çalışması başlatılmıştı. AA

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more