Sözcü Plus Giriş

Uludağ’da kayıp iki dağcının sığınabileceği mağarada kazı çalışması başlatıldı

Uludağ'da kaybolan iki amatör dağcıyı arama kurtarma çalışmaları devam ediyor. Ekipler aramanın beşinci gününde Keşiş tepesinin sırtlarında bulunan ve iki kayıp dağcının sığınabileceği düşünülen mağarayı kazmaya başladı.

19:23 -
Uludağ’da kayıp iki dağcının sığınabileceği mağarada kazı çalışması başlatıldı

Uludağ’da kayıp iki amatör dağcıyı arama kurtarma çalışmaları beşinci gününde de devam ediyor. Ekipler beş gündür yaptıkları çalışmalar sonucunda iki dağcıya ait ne bir iz ne de emare bulabildi.

İLGİLİ HABERUludağ'da kaybolan iki dağcının son görüntüleri ortaya çıktıUludağ'da kaybolan iki dağcının son görüntüleri ortaya çıktı

Bugün termal dedektörlerle de aramaya çıkan ekipler bir iz bulamadı. İki kayıp dağcının 1 Aralık günü ailelerine “Biz buraya gidiyoruz” diyerek attıkları fotoğrafta da gözüken Keşiş tepesinin altındaki mağarada ekipler arama yapıyor.

İLGİLİ HABERKurtarma ekipleri Uludağ'da kaybolan iki dağcı için seferber olduKurtarma ekipleri Uludağ'da kaybolan iki dağcı için seferber oldu

Ekipler, mağaranın kapısına biriken iki metrelik karı kazıdıktan sonra içeri girmeyi başardı. Ekiplerin mağara içerisindeki arama çalışmaları devam ediyor.

DAHA ÖNCE DE TIRMANMIŞLAR

Öte yandan iki dağcının daha önce de Uludağ’a tırmanış yaptığı ortaya çıktı. Mert Alpaslan ve Efe Sarp, Eylül ayında Uludağ’a zirve tırmanışı gerçekleştirmişti. Geriye ise ikilinin, yaptıkları bu tırmanışta çekilen fotoğrafları kaldı. (İHA/DHA)

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more