Sözcü Plus Giriş

Üsküdar’daki Yeni Valide Camii’nin önündeki çalışma vatandaşı isyan ettirdi

İstanbul, Üsküdar'daki Yeni Valide Camii'nin önündeki kaldırım taşlarının 6 ay içerisinde iki kez sökülerek yeniden yapıldığı iddiasını bölgede yaşayan bir vatandaş sosyal medyadan paylaşarak duyurdu.

18:35 -

Sosyal medyadaki paylaşımda “Görüntüleri #Üsküdar'da az önce çektim. Yeni Valide Camii'nin önünden söktükleri kaldırım taşlarını kamyonlara yüklüyorlar. İnsanlar tepki gösteriyor. Ses çıkarıyor. Bir adam, bunlar döşeneli daha altı ay bile olmamıştı, içim sızladı, bir de oy istiyor vicdansızlar, dedi. Bu çalışmalar sırasında alınan doğru düzgün bir güvenlik önlemi yok. Kepçe taşları kamyona boşaltırken yanından insanlar gelip geçiyor, ne bir şerit çekilmiş ne bir uyarı levhası var” ifadelerini kullandı.

Kaynak Twitter: Carnafauna

Paylaşımı yapan sosyal medya kullanıcısının, “Dilerim, doğru düzgün bir önlem almadıkları bu işte öncelikle yayalara, sonra trafikte seyredenlere ve caminin önündeki çeşmeye/ sebile zarar vermeden kaldırım taşlarını yükleme işini tamamlarlar” şeklindeki mesajı ile paylaştığı fotoğraflarda ise yapılan inşaat çalışması sırasında caminin önündeki tarihi çeşmeye zarar verilebileceği öne sürüldü.

Son güncelleme: 18:54 12.06.2019
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more