Sözcü Plus Giriş

Yangın 7 evi kül etti!

Bayburt merkeze bağlı Mutlu köyünde çıkan yangında 7 ev ve 2 ahır kullanılamaz hale geldi. Olay yerine gelen Bayburt Valisi Cüneyt Epcim, "Devletimiz ilgili tüm kurumlarıyla vatandaşlarımızın yanındadır" dedi.

21:00 -

Alınan bilgiye göre, Mutlu köyünde bir evde henüz bilinmeyen bir nedenle çıkan yangın diğer ev ve ahırlara sıçradı. Çatı ve ahırlardaki otlar nedeniyle hızla büyüyen yangına, köy sakinlerinin ihbarı üzerine bölgeye intikal eden Bayburt, Demirözü Belediyelerine ait itfaiye ekipleri müdahalede bulundu. Olay yerine 112 acil ve jandarma ekipleri de sevk edildi. Köy sakinleri, yangının duyulmasının ardından evlerde bulunan bazı eşyaları dışarıya çıkardı, yanan ahırdaki büyükbaş hayvanları da başka ahırlara götürdü.

İLGİLİ HABERFabrikada çıkan yangın 12 saatte söndürüldüFabrikada çıkan yangın 12 saatte söndürüldü

3 SAATTE KONTROL ALTINA ALINDI

İtfaiye ekiplerinin yaklaşık 3 saatlik çalışmasının ardından kontrol altına alınan yangında, 112 acil ekipleri de dumandan etkilenen köy sakinlerine müdahale etti. Yangında ilk belirlemelere göre 7 ev ile iki ahır kullanılamaz hale geldi. Olayda her hangi bir yaralanma ya da can kaybı yaşanmazken bazı vatandaşlar tedbir amaçlı hastaneye sevk edildi.

“DEVLETİMİZ VATANDAŞLARIMIZIN YANINDADIR”

Mutlu Köyü'ne gelerek yangına müdahale çalışmalarını takip eden Vali Epcim, ev ve ahırları zarar gören vatandaşlarla görüştü. Vali Epcim, söndürme çalışmalarının ardından gerçekleştirilecek hasar tespiti doğrultusunda vatandaşlara gerekli yardımların yapılacağını ifade etti. Devletin ilgili tüm kurumlarıyla vatandaşların yanında olduğunu kaydeden Vali Epcim, “Merkez'e bağlı Mutlu köyümüzde yangın ihbarı alınması üzerine itfaiye, sağlık ekipleri, jandarma ve AFAD ekiplerimiz durumdan haberdar edilerek olay yerine sevkleri sağlanmıştır. Ekiplerin müdahalesiyle kontrol altına alınan yangında Allah'a şükür her hangi bir can kaybımız ya da yaralanma söz konusu değil” diye konuştu. İHA

Son güncelleme: 21:07 30.10.2019
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more