Sözcü Plus Giriş

Yangından dram çıktı

Aydın’da dün gece bir apartman dairesinde çıkan yangın bir dramı da ortaya çıkardı. Gözyaşları içinde yangını izleyip çaresizliğini anlatan Sevinç Gül isimli kadın, dilenerek geçindiğini parası olmadığı için yaklaşık 2 ay önce kiraladığı evin elektrik ve suyunu açtıramadığını söyledi. Gül, sobadan çıkan yangına evde su olmadığı için zamanında müdahale edemediklerini söyledi

08:44 -

Yangın saat 23:00 sıralarında Efeler İlçe merkezi Orta Mahalle Selanik Caddesi üzerinde bulunan 7 numaralı apartmanın 4. Katında meydana geldi. Edinilen bilgiye göre; 2 ay önce kiraladığı evi çocukları ve akrabaları ile birlikte yerleşen Sevinç Gül'ün yaşadığı daireden dumanlar yükselmeye başladı.

Evden dumanların yükseldiğini gören mahalle sakinleri bir yandan durumu itfaiye ekiplerine bildirirken diğer yandan da zilleri çalıp apartman içinde ‘Yangın var' diyerek herkesi uyandırdı. Kısa sürede olay yerine gelen itfaiye ekipleri merdivenli araçla yangına cadde üzerinden müdahale ederken, aparman sakinleri de binayı boşalttı.

Apartmanın 3. Katında yaşayan ve yürüme engelli olduğu belirtilen bir yaşlı hasta da yakınları tarafından tekerlekli sandalyesi ile sokağa çıkarıldı. Kısa sürede tüm daireyi saran alevler, apartmandaki diğer katlara sıçramadan itfaiye tarafından kontrol altına alındı. Yangının sobadan çıktığı belirtildi.

Suyu olmayan evde çıkan yangına müdahale edemeyen Sevinç Gül yaşadıklarını göz yaşları ile anlattı. Foto: İHA

PARAM YOKTU ELEKTRİĞİ SUYU AÇTIRAMADIM

İkamet ettiği elektrik ve suyu olmayan dairenin yanması ile kucağındaki çocukla sokakta kalan Sevinç Gül, gözyaşları içerisinde yaşadığı zorluklardan söz ederek “Param olmadığı için evin elektrik ve suyunu açtıramadım. Yalanım yok. Dilenerek ekmek parası kazanmaya çalışıyorum. Çocuğum da rahatsız. Hep birlikte burada kalıyorduk. Yangın sobanın koltuğa tutuşturması sonucu çıkmış” diyerek evde sularının olmamasından dolayı yangına müdahale edemediklerini söyledi.

Yangın söndürüldükten sonra aparman sakinleri evlerine geri dönerken, tamamen yandığı için oturulamaz hale gelen dairenin sakinlerinin geceyi yakınlarında geçireceği öğrenildi. (İHA)

Son güncelleme: 09:35 10.12.2019
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more