Yargı paketi görüşmelerinin ilki tamamlandı!

Yargı Reformu Strateji Belgesi'nin ilk paketinin görüşmeleri, TBMM Adalet Komisyonu'nda tamamladı. Komisyon toplantısına haftaya kaldığı yerden devam edecek. AKP milletvekillerince hazırlanan Yargı Paketi 39 maddeden oluşurken, 15 ayrı kanunda değişiklik öngörüyor.

Yargı paketi görüşmelerinin ilki tamamlandı!

TBMM Adalet Komisyonu, AKP’li Hakkı Köylü başkanlığında toplandı. Komisyonda AKP’li milletvekillerinin imzasının olduğu, 39 maddelik yargı paketinin görüşmelerine başlandı. Teklif sahibi AKP Afyonkarahisar Milletvekili Ali Özkaya, yargı paketi hakkında komisyona bilgi verdi. Yargı Reformu Strateji Belgesi’nin, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklandığını hatırlatan Özkaya, teklifin hazırlık aşamasının ise haziran- temmuz ayları olduğunu söyledi.

Yeni yargı paketi neler getirecek? İlginizi Çekebilir Yeni yargı paketi neler getirecek?

“İNSAN ODAKLI…”

AKP’li Özkaya, “Teklifin hazırlık aşamasında pek çok toplantı yapıldı, taraflarla ve muhalefet partileri ile müzakereler yapıldı. Önemli bir düzenleme. Hak ve özgürlüklerin daha etkin korunması, yargı bağımsızlığı ve tarafsızlığının geliştirilmesi, hukuki güvenliğin güçlendirilmesi, adalete erişimin kolaylaştırılması, makul sürede yargılama hakkının gözetilmesi, yargıya güvenin artırılması ve insan odaklı hizmet anlayışının geliştirilmesi amaçlanıyor” dedi.  DHA

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...