Sözcü Plus Giriş

Yarın okullar tatil mi? 1 Nisan 2019 Pazartesi MEB okul tatili açıklaması…

Yerel seçimler 31 Mart 2019 Pazar günü gerçekleşti. Seçimlerin okullarda yapılacak olması nedeniyle 1 Nisan Pazartesi tatil olacak mı merak ediliyor. MEB seçimin sonraki günü olan 1 Nisan Pazartesi günün tatil ilan etti mi? Resmi tatil mi?

20:18 -
Yarın okullar tatil mi? 1 Nisan 2019 Pazartesi MEB okul tatili açıklaması…

1 Nisan Pazartesi günü okullar tatil mi sorusu yanıt buldu. MEB tarafından açıklanan bilgiye göre 31 Mart Pazar günü yapılacak yerel seçimlerden sonra okulların hazır hale getirilmesi amacıyla Bakanlığa bağlı tüm eğitim kurumlarının 1 Nisan'da tatil edildiği duyuruldu.B akan Ziya Selçuk imzasıyla 81 valiliğe gönderilen yazıda; eğitim kurumlarının pazar günü yapılacak yerel seçimler için hazırlandığı bildirildi.

YARIN OKULLAR TATİL Mİ?

Oy verme işlemi akşam saatlerine doğru sona erer ve sayım aşamasına geçilir. Sayım aşaması geç saatlere kadar sürebilmektedir. Seçimin ertesi günü okulların tekrar eğitim verebilmesi için düzenin eski haline getirilmesi gerekir. Fakat bunun için yeterli süre bulunmamaktadır. İşte bu nedenle MEB, 31 Mart Pazar günü yapılacak yerel seçimlerden sonra okulların hazır hale getirilmesi amacıyla Bakanlığa bağlı tüm eğitim kurumlarının 1 Nisan'da tatil edildiği duyurdu.

Seçimlerin özelliği nedeniyle oy sayım işleminin akşam geç saatlerde bittiği belirtilen açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

“Bu durum da eğitim kurumlarının aynı gün içerisinde eğitim öğretime hazır hale getirilmesini engellemektedir. Bu nedenle Bakanlığımıza bağlı eğitim kurumları, eğitim öğretime hazır hale getirilmeleri bakımından 1 Nisan 2019 Pazartesi günü tatil edilmiştir.”

1 NİSAN RESMİ TATİL Mİ?

1 Nisan resmi tatil değildir. Kamu kuruluşları 1 Nisan 2019 Pazartesi günü açık olacaktır. Memurlar ve diğer kamu çalışanları da görevlerine devam edeceklerdir.

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more