Sözcü Plus Giriş

1 Mayıs resmi tatil mi? 1 Mayıs’ta okullar tatil mi?

1 Mayıs dünyanın dört bir yanında Emek ve Dayanışma Günü olarak kutlanacak. Bu günde, işçilerin ve emekçilerin zorlu çalışma koşullarına ve emek sömürüsüne dikkat çekilecek. Dünya üzerindeki pek çok ülkede, resmi tatil olarak kabul edilmektedir. 22 Nisan 2009 tarihinde TBMM’de kabul edilen yasa ile 1 Mayıs resmi tatil ilan edilmiştir. 1 Mayıs'ta kamu kurumları ve hastaneler (aciller hariç) hizmet vermeyecek.

18:56 -
1 Mayıs resmi tatil mi? 1 Mayıs’ta okullar tatil mi?

1 Mayıs İşçi ve Emekçiler Bayramı, işçi ve emekçiler tarafından dünya çapında kutlanan, birlik, dayanışma günüdür. 1 Mayıs İşçi Bayramı, ülkemizde resmi tatil olarak kabul edilmektedir. 1 Mayıs ülkemizde resmi tatil olduğu için kamu kurum ve kuruluşlarından olan bankalar, okullar, hastaneler (aciller hariç) PTT, SGK gibi kurumlar da 1 Mayıs günü tatil olacak ve resmi işlemler yapılamayacak.

1 MAYIS 2019 OKULLAR TATİL Mİ?

Dünya üzerindeki pek çok ülkede, resmi tatil olarak kabul edilmektedir. 22 Nisan 2009 tarihinde TBMM'de kabul edilen yasa ile 1 Mayıs resmi tatil ilan edilmiştir. Bu durumda kamu kurum ve kuruluşlarından olan bankalar, okullar, hastaneler (aciller hariç) PTT, SGK gibi kurumlar da 1 Mayıs günü tatil olacak ve resmi işlemler yapılamayacak.

1 MAYIS EMEK VE DAYANIŞMA GÜNÜ HAKKINDA

1 Mayıs İşçi ve Emekçiler Bayramı, işçi ve emekçiler tarafından dünya çapında kutlanan, birlik, dayanışma ve haksızlıklarla mücadele günü. Dünya üzerindeki pek çok ülkede, resmî tatil olarak kabul edilmektedir. Türkiye’de ilk kez 1923’te resmî olarak kutlanmıştır.

İLGİLİ HABER1 Mayıs'ta çalışan ne kadar ücret alır?1 Mayıs'ta çalışan ne kadar ücret alır?
Son güncelleme: 09:10 01.05.2019
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more