Yaşlı kadının bayrak sevgisi herkesi duygulandırdı

Bursa'nın İnegöl ilçesinde bir iş yerinin önünde asılı olan bayrağı öpen yaşlı kadının o anları güvenlik kamerasına yansıdı. Görüntü izleyenleri duygulandı. Bayrağı öperken görüntülenen 77 yaşındaki Nadire Çiğdem 'bayrağımı çok seviyorum' dedi.

Mahmut Esatbey Caddesi üzerinde bulunan bir internet kafenin yanından geçen yaşlı kadın, işyeri önünde asılı Türk bayrağını görünce biranda bayrağa doğru yöneldi. Türk bayrağını defalarca öperek alnına koyan yaşlı kadını gören herkes biranda şaşırdı.

Yaşlı kadın daha sonra yoluna devam etti. O anlar ise işyerinin güvenlik kamerasına saniye saniye yansıdı.

Görüntülerin sosyal medyada paylaşılması büyük ilgi gördü. Foto: İHA

Olayı gören işletme Sahibi Fırat Yurdakul, “İşyerimizin önünde bulunan Türk bayrağını gören bir teyzemiz bir anda bayrağa yönelerek 3 defa öpüp anlına koydu. Ben bu görüntüleri izleyince gerçekten çok duygulandım. Tüylerim diken diken oldu. Kayıtları aldım, paylaşım büyük ilgi gördü. Böyle insanlarımıza ihtiyacımız var” dedi.

Türk bayrağını öperken güvenlik kamerasına takılan Nadire Çiğdem ‘bayrağımı çok seviyorum’ dedi. Foto: DHA

BAYRAĞIMI ÇOK SEVİYORUM

Türk bayrağını 3 kere öperek alnına koyan ve güvenlik kameralarına yansıyan bu görüntüleri çok konuşulan kadının Nadire Çiğdem olduğu öğrenildi. Türk bayrağını çok sevdiğini ve saygı duyduğunu ifade eden Çiğdem, ”Bayrakları bayrak yapan üzerindeki kandır, eğer üzerinde ölen varsa vatandır. Bayrağımı çok seviyorum. 70 yıl oldu biz Türkiye’ye geleli. Vatanını sevmeyen kişinin ne işi var burada?

Atatürk sevgisi, vatan sevgisi var bizde. Atatürk olmasaydı, vatanımızı nereden bulacaktık. Buralara gelemezdik bile. Her gün bu yoldan geçiyorum. Bayrak görünce içim sızlıyor. Bayrağımı çok severim. Ne mutlu bize ki babamızdan böyle güzel bir emaneti aldık” diye konuştu. Kafenin sahibi Fırat Yurdakul, Nadire Çiğdem’e çiçek vererek, elini öptü. (İHA-DHA)

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...