Sözcü Plus Giriş

Yaz tatili adım adım geliyor… Okullar ne zaman kapanacak? İşte tatil tarihi!

Yaz tatili ne zaman sorusu öğrenciler ve veliler tarafından merakla araştırılıyor, okullar ne zaman kapanacak sorusu önem kazanıyor. Yaz tatili ne zaman başlayacak ve okullar ne zaman kapanacak? MEB'in çalışma takvimine göre okulların kapanacağı tarih ve detaylar haberimizde...

14:20 -
Yaz tatili adım adım geliyor… Okullar ne zaman kapanacak? İşte tatil tarihi!

Okulların tatil olacağı tarih yaklaşıyor. 2018-2019 Eğitim-Öğretim yılı devam ederken öğrenci, öğretmen ve veliler de bir yandan “Yaz tatili ne zaman başlayacak?”, “Okullar ne zaman kapanacak” sorularının cevabını aramaya başladı. MEB, okulların ne zaman kapanacağını ve yaz tatilinin ne zaman başlayacağını açıkladı.

YAZ TATİLİ NE ZAMAN?

15 Haziran 2019 Cumartesi günü başlayacak olan yaz tatili, 9 Eylül 2019 Pazartesi gününe kadar sürecek.

MEB duyurdu! Okullar ne zaman kapanacak? İşte yaz tatilinin başlayacağı tarih

2019-2020 YILI EĞİTİM ÖĞRETİM 9 EYLÜL 2019’DA BAŞLAYACAK

2019-2020 eğitim öğretim yılı ise 9 Eylül 2019 Pazartesi günü başlayacak. Okul öncesi, ilkokul birinci sınıf, ortaokul ve imam hatip ortaokullarının 5’inci sınıf öğrencileri, ortaöğretim kurumlarında eğitim ve öğretime başlayacak hazırlık sınıfı ve 9’uncu sınıf öğrencileri ile pansiyonda kalacak öğrencilerin, eğitim görecekleri okul hakkında bilgilendirilmesi, akademik ve mesleki gelişimlerinin desteklenmesi, öğrencilerin yeni girdikleri eğitim ortamına kısa sürede uyum sağlamalarına katkıda bulunulması amacıyla 5 -6Eylül 2018 tarihlerinde uyum eğitimi yapılacak.

E-OKUL İLE KARNE NOTLARI GÖRÜNTÜLEME

Öğretmen ve öğrencilerin her türü okul bilgilerini öğrendiği e-okul.meb.gov.tr sistemi ile son günlerde karne notları görüntüleniyor.

Öncelikle Milli Eğitim Bakanlığı'nın https://eokulyd.meb.gov.tr/ internet adresini açın. Daha sonra ekrana gelen pencerede sağ alanda yer alan ‘Veli Bilgilendirme Sistemi' üzerinde istenilen bilgileri girin. Burada öğrencilerin T.C. Kimlik numarası ve okul numaraları istenmektedir.

Son güncelleme: 11:50 04.07.2019
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more