Sözcü Plus Giriş

Yedikule’de 2 kişinin öldüğü bina çökmesi için suç duyurusu

İstanbul'un Fatih İlçesi Yedikule semtinde, 2 Ocak günü çıkan yangın sonrası çöken binanın altında kalan birisi çocuk 2 kişi hayatını kaybetti, 3 kişi de yaralandı. CHP İstanbul Milletvekili Gökhan Zeybek, gerekli önlemleri almayarak yaşanan olayda sorumluluğu bulunan görevliler hakkında savcılığa suç duyurusunda bulundu.

Ümit TÜRK
Güncellenme: 15:05, 07/01/2019

Suç duyurusu sonrası basın açıklaması yapan CHP milletvekili Gökhan Zeybek, metruk binada çıkan yangının söndürülmesinin ardından zabıtanın bölgenin güvenlik durumunu sağlamadan ve hiçbir önlem almadan olay yerini terk ettiğini iddia etti.

CHP milletvekili Gökhan Zeybek, savcılığa suç duyurusunda bulundu.

CHP milletvekili Gökhan Zeybek, savcılığa suç duyurusunda bulundu.

Zeybek, “Yedikule’deki yangın tarihi binada meydana geliyor ve itfaiyenin çalışmalarıyla söndürülüyor. Fakat yıkılma tehlikesi bulunan bu binanın insan giriş çıkışına kapatılması ve mühürlenmesi gerekirken, görevliler bu önlemi almıyor. Neticesinde binaya giren 5 yurttaşımızdan 2’si olay mahallinde yaşamını yitirdi. 3 yurttaşımız da yaralı olarak dışarı çıkarıldı” diye konuştu.

“ÖLEN KİŞİLER HURDA TOPLAMAK VE EŞYA ÇIKARMAK İÇİN BİNAYA SOKULDU”

Hayatını kaybedenlerin 16 yaşındaki Ramazan Uysal ile 18 yaşındaki Emircan Yunç olduğunu belirten Zeybek, “Bu ölen kardeşlerimiz hurda toplamak ve eşya çıkarmak için olay mahaline sokulmuşlardır” dedi.

FOTO:DHA- Feci olayda 2 kişi can vermişti.

FOTO:DHA- Feci olayda 2 kişi can vermişti.

BELEDİYE BAŞKANLARI, ZABITA VE İTFAİYE GÖREVLİLERİNE SUÇ DUYURUSU

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusu dilekçesini sunan Zeybek, İBB Başkanı Mevlüt Uysal, Fatih Belediye Başkanı Hasan Suver başta olmak üzere, İBB Zabıta Daire Başkanı, İBB İtfaiye Daire Başkanı ile Fatih Belediyesi Zabıta Müdürü hakkında, “görevi kötüye kullanma, taksirle yaralama ve taksirle öldürme” suçlarından soruşturma yapılarak kamu davası açılmasını talep etti.

Yayınlanma Tarihi:13:34,