Sözcü Plus Giriş

Yeni doğmuş bebeğini çöpe atan kadının savunması kan dondurdu

Bu bebeğin adı yok, numarası var... Bu bebeğin evi yok, mezarı var. Evlilik dışı ilişkiden doğan, annesi Kader tarafından çöpe atılan kadersiz bebek 22 gün morgda bekledikten sonra belediye işçileri tarafından kimsesizler mezarlığına gömüldü. 'Canavarca hisle kasten öldürme' suçundan yargılanan annenin savunması tüyler ürpertti: Çocuğu siyah poşetinin içinde çöpe koydum, halıları da atmanın sebebi kirli olmasıydı.

11:15 -

Elazığ'ın Karakoçan ilçesinde doğurduğu bebeğini çatı katında halının altına bırakan, öldükten sonra çöpe atan Kader O. ilk kez hakim karşısına çıktı.
Tutuklu yargılanan iki çocuk annesi 36 yaşındaki kadın, geçen haziran ayında meydana gelen vahşeti şu sözlerle anlattı:

“ESKİ HALILARIN ÜZERİNE BIRAKTIM”

* Sevgilim benim hamile olduğumu biliyordu. Bana ‘Çocuğu aldır’ dedi. 8 aylık hamileydim, “Niye aldırayım?” dedim. Çocuğu doğurdum ancak diğer çocuklarım görmesin diye çatıda eski halıların üzerine bıraktım. Sabah 8'de doğum yaptım akşam 8'de de kontrole gittiğimde ölmüştü. Ertesi gün de sevdiğim şahıs H.G.'nin evine gittim ama evde yoktu bana gittiğini söylediler.

“AĞZINA HERHANGİ BİR ŞEY KOYMADIM”

* 26 Haziran sabahı çocuğu siyah poşetin içinde evin oradaki çöpün içine koydum. Halıları da atmanın sebebi kirli olmasıydı. Bebeğin ağzına herhangi bir şey koymadım. Bana ait atleti çocuğa sardım.

Mahkeme heyeti sanığın tutukluluk halinin devamına karar vererek, dosyadaki eksikliklerin giderilmesi ve Kader O.’nun sevgilisi olduğunu iddia ettiği H.G.’nin ifadesinin alınması için duruşmayı ileri bir tarihe erteledi. (İHA)

Olaydan 22 gün sonra ölen bebeğe sahip çıkan olmayınca savcılık tarafından kimsesizler mezarlığına defnedilmesi kararı verilmişti. İmamla birlikte mezarlıkta görevli 5 kişinin kıldığı cenaze namazı sonrası bebeğin cansız bedeni toprağa verilmiş, ismi ise mezarı başına asılan 28157 numarası olmuştu.

SİYAH POŞETE KOYUP ÇÖPE ATTI
Olay, geçen haziran ayında Elazığ'ın Karakoçan ilçesinde meydana geldi. 11 yıl önce eşini kaybeden iki çocuk annesi Kader O. sevgilisi olduğunu iddia ettiği H.G.'den hamile kaldı. 36 yaşındaki kadın, çocukları uyurken evde doğum yaptı, bebeğin ağlama sesinin duyulmaması için çatı katında halıların arasına bıraktı. Aradan 12 saat geçtikten sonra bebeği kontrol etmeye gittiğinde öldüğünü anlayan Kader O., bebeğin cansız bedenini siyah bir poşete koyarak çöpe attı. Belediye temizlik görevlilerinin bebeğin cesedini bulmasıyla devreye giren polis, Kader O.'yu gözaltına aldı. Zanlı, tutuklanarak cezaevine kondu.
Son güncelleme: 12:13 18.12.2019
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more