Sözcü Plus Giriş

Yerel seçimler ne zaman yapılacak? Hangi sandıkta oy kullanacağını tıkla öğren!

Türkiye, bu yıl bir kez daha sandık başına giderek yerel seçimler için oy kullanacak. Seçimlere için kısa bir zaman kala vatandaşlar 2019 yerel seçimler ne zaman sorusuna yanıt arıyor. Yerel seçim tarihi ve tüm detaylar haberimizde! Ayrıca YSK sandık sorgulama sayfasında hangi okul ve sandıkta oy kullanabileceğinizi kolaca öğrenebilirsiniz.

20:17 -
Yerel seçimler ne zaman yapılacak? Hangi sandıkta oy kullanacağını tıkla öğren!

Yerel Seçimi öncesinde seçmenler nerede oy kullanacağının yanı sıra seçimler ne zaman merak ediyor. Yüksek Seçim Kurulunun (YSK) internet sitesine giren vatandaşlar, kimlik numaralarıyla sorgulama yapabilecek, hangi okul ve sandıkta oy kullanacağını görebilecek. Ayrıca, bu bilgilere “e-Devlet” ile YSK’nin “Seçmen Sorgulama Mobil Uygulaması”ndan da ulaşılabiliyor.

YEREL SEÇİMLER NE ZAMAN?

5 yılda bir gerçekleştirilen yerel seçimler, 31 Mart 2019 tarihinde yurt genelinde tamamlanacak. İl ve ilçe belediye başkanlarının yanı sıra muhtarlar ve belediye meclis üyeleri de belli olmuş olacak.

YSK SEÇMEN SORGULAMA EKRANI

Yurtiçi seçmen sorgulama yapmak için https://secmen.ysk.gov.tr/ysk/secmenBilgiYurtici.jsp sitesine girip, “Nüfusa Kayıtlı Olduğu İl”, “T.C. Kimlik Numarası”, “Nüfusa Kayıtlı Olduğu Sıra No” gibi bilgileri doldurduktan sonra resim doğrulaması yaptığınızda nerede oy kullanacağınızı görebilirsiniz. E-Devlet kapısına TC kimlik numarası ve şifreniz ile giriş yaptıktan sonra yukarıdaki link sizi ilgili sayfaya yönlendirecek.

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more