Sözcü Plus Giriş

Yeni yerli otomobilin fiyatı ne kadar olacak belli mi? Yerli otomobilin adı ne?

Yerli otomobil bugün Gebze’de tanıtıldı. İlk örneği tamamlanan yerli otomobil görücüye çıkmasının ardından vatandaşların en çok merak ettiği konuların başında yerli otomobil fiyatı ve yerli otomobilin adı geliyor. Yerli otomobilin SUV ve sedan modelleri bir arada gösterildi. Türkiye'nin Otomobili, yollara çıkacağı 2022 yılına kadar TOGG'un öncülüğünde yayılımını sağlayacak. Peki, yerli otomobil ismi belli oldu mu? Yerli otomobil fiyatı ne kadar?

17:55 -
Yeni yerli otomobilin fiyatı ne kadar olacak belli mi? Yerli otomobilin adı ne?

Türkiye'nin yerli otomobilinin tanıtım toplantısı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımıyla gerçekleştirildi. Elektrikli yerli otomobil, Bursa’da kurulacak tesiste üretilecek. TOGG’un gerçekleştireceği yatırıma, 30 bin otomobillik alım garantisi verildi. Peki yerli otomobilin adı ne? Yeni yerli otomobilin fiyatı ne kadar olacak belli mi?

YERLİ OTOMOBİLİN ADI NE?

Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu (TOGG) Ceo’su Gürcan Karakaş Gebze’deki lansmanda marka isimlendirmesi ile ilgili olarak ”Bu markanın isimlendirme ve adlandırma sürecini önümüzdeki senenin ortasında tamamlamayı düşünüyoruz. Bunu yaparken hedef pazarlarımızla testlerimizi yaparak ilerleyeceğiz” dedi.

YERLİ OTOMOBİL FİYATI BELLİ Mİ?

Yeli otomobil ismi ve fiyatı henüz belli değil. Yerli otomobilin isminin önümüzdeki yıllarda açıklanması bekleniyor.

Türkiye'nin Otomobili Ortak Girişim Grubu (TOGG) CEO'su Mehmet Gürkan Karakaş: Şu anın tarifi yok. Çok heyecanlıyız. Ben, bütün arkadaşlarım sabaha kadar uyuyamadık. Bugün sizlere geldiğimiz noktayı anlatmak, otomobilimizi tanıtmak ve otomobilden daha fazlasından kastımızın ne olduğunu izah etmek istiyoruz. Böyle bir faaliyete başlamanın tam zamanı olduğunu düşünüyoruz. Oyunun kuralları değişiyor, yeniden yazılıyor. Artık büyükler değil başarılı olan, teknolojik olan, müşteriyi merkeze alan kazanacak. Neden? Müşterilerin beklentileri değişmekte. Cep telefonunun başına gelen, otomobilin de başına gelecek.

Son güncelleme: 18:44 27.12.2019
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more