Sözcü Plus Giriş

Yozgat’ta dil tartışması

AKP Yozgat İl Başkanı Çelebi Dursun, 31 Mart yerel seçimlerinin “yerel seçim olmaktan çıktığını”,. Seçimin vatan ve millet sevdalılarıyla, vatan-millet düşmanı, ülkeyi bölmek isteyenlerin seçimi olacağını söyledi. CHP Yozgat Milletvekili Ali Keven, il başkanının sözlerine tepki gösterdi, “Yozgat’ı ikiye bölüyorlar” uyarısında bulundu.

Sozcu.com.tr
14:10 -
Yozgat’ta dil tartışması

AKP İl Başkanı Çelebi Dursun'un sözlerinin, Yozgat'a bir faydası olmayacağını belirten CHP Milletvekili Keven şunları söyledi:

PASLI DİL

“Seçime değil, sanki savaşa gidiyormuşuz gibi sözler kullanılıyor. Bu dil, bu siyaset Yozgat'ı geriye götürür, daha çok göç veririz. Siyasette ki bu kirli ve paslı dilin Yozgat'a bir faydası olmaz. Eski ortakları FETÖ yöneticileri ile ve Habur'da Oslo'da Diyarbakır'da Terör Örgütü PKK ile açılım fotoğrafları olan bu siyasi anlayış bu seçimde hak ettiği dersi alacağı için anketlerin telaşı içinde devamlı şiddet ve ayrıştırma dilini kullanıyor.” Keven, ülkede yaşanan ekonomik krizin, işsizliğin, pahalılığın ve tarımın geldiği noktayı gizlemek için siyasi şiddet dilinin kullanıldığını öne sürdü, “Biz Millet İttifakı olarak bu sözleri ve paslı siyaset dilini Yüce Türk Milleti'nin vicdanına bırakıyoruz” dedi.

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more