Sözcü Plus Giriş

YPG/PKK’lıların sivillere ait parktan yaptığı saldırı kamerada

Barış Pınarı Harekâtı'nın başlamasıyla Türkiye topraklarında sivilleri hedef alan YPG/PKK'lı teröristlerin, bir park içinden havan topu saldırısı yaptığı görüntüler ortaya çıktı. Anadolu Ajansı'nın servis ettiği bu görüntüler, teröristlerin kirli yüzünü bir kez daha gözler önüne serdi.

Güncellenme: 21:07, 11/10/2019

Barış Pınarı Harekâtı tüm hızıyla devam ederken, gelen yeni görüntüler teröristlerin gerçek yüzünü ortaya çıkarıyor. YPG/PKK’lı teröristlerin, Mardin’in Nusaybin ilçesinin karşısındaki Suriye topraklarında yer alan Kamışlı ilçesindeki “Büyük Park” isimli yeşil alandan Türkiye'ye havan saldırıları düzenlerken çektikleri görüntüler sosyal medyaya yansıdı.

İlginizi ÇekebilirMSB: Hainler hastane ve okullardan saldırıyorMSB: Hainler hastane ve okullardan saldırıyor

Anadolu Ajansı’nın servis ettiği videoda, aralarında sivil kıyafetli teröristlerin de olduğu grup Kürtçenin Kamışlı şivesini konuşurken, parktan Türkiye'ye havan topu atışı yaptığı görülüyor. Teröristlerin söz konusu saldırısında Mardin’in Nusaybin ilçesinin hedef alındığı öğrenildi.

İlginizi ÇekebilirSon dakika... Teröristler gazetecileri hedef aldıSon dakika... Teröristler gazetecileri hedef aldı

SİVİLLERE AİT EVLERİ KULLANIYORLAR

Teröristler, bulundukları askeri noktalardan çıkarak sivillerin evlerine gizlenip sivil gibi giyinmeye başlamıştı. Ayrıca, teröristlerin Türkiye’ye saldırırken sivillere ait evleri kullandığı görüntüleri de yayınlanmıştı. YPG/PKK’nın harekatın başından bu yana Türkiye topraklarına düzenlediği saldırılarda toplam 8 sivil hayatını kaybetti, 71 sivil yaralandı. AA

Yayınlanma Tarihi:20:19,